דף הבית » שוק המשכנתאות רותח

רבות דובר על שוק הנדל"ן בישראל בחמשת השנים האחרונות, ועל הקיפאון בעיסקאות חדשות אך בריבעון האחרון נראה כי המגמה השתנתה בצורה דרמטית.

מנתונים שמשרד האוצר פירסם בשבוע האחרון ניתן לראות על גידול חד בהיקף המשכנתאות לשיא של כמעט 6.6 מיליארד שח בחודש אוגוסט. למרות שיש המייחסים את העליה להעלאת שיעור מס הרכישה, ידוע ששוק המשכנתאות משקף בצורה ישירה את מצב שוק הנדל"ן – כאשר אין משכנתאות אז גם אין עסקאות רכישה ויש קיפאון אך בחודשיים האחרונים היקף המשכנתאות הגיע לשיא ולכן ניתן להסיק כי היקף עיסקאות הנדלן נמצא בעליה גם כן.

הריבית הממוצעת למשכנתאות נמצאת בשפל היסטורי ולכן רבים מנצלים את הריבית הנמוכה ולוקחים משכנתא. כמובן שגם בגלל שהשוק היה תקוע בשנים האחרונות אז בעלי נכסים רבים מנצלים את ההתעוררות בשוק ומוכרים את הנכס שלהם.

משיחות רבות שערכנו עם עורכי דין המומחים במקרקעין, ניתן להצליב את הנתונים של גידול חד בעיסקאות – לאחרונה רבים מעורכי הדין דיווחו על עומס בעיסקאות חדשות.

ביחד עם פריחת שוק המשכנתאות הבנקאיות הרגילות, ניתן לראות גם גידול חד במשכנתאות חוץ בנקאיות ובייעוץ משכנתא. התנאים הכלכלים וחוסר הוודאות הכלכלית אינם עושם חסד על לווי המשכנאות כאשר לפניהם עומדות מספר החלטות חשובות ביותר לפני לקיחת המשכנתא – באיזה מסלולים? מהי הריבית? מהו טווח ההשקעה? כיצד לחלק את המשכתנא? ועוד.

אתם מוזמנים לקרוא עוד על תחום המשכנתאות החוץ בנקאיות כאן

סגור לתגובות.