אתה מבצע מסחר עצמאי בבורסה או מסחר און ליין בבורסה?

אתה עוסק בניהול תיק השקעות עצמאי בבורסה?

קבל הצעות ממומחי האתר למסחר בבורסה הצעות לעמלות הטובות ביותר של חדרי מסחר בארץ!

מסחר עצמאי בבורסה וניהול תיק השקעות עצמאי

בשנים האחרונות מעדיפים יותר ויותר אנשים לפעול בשיטת מסחר עצמאי בבורסה, ומעדיפים שיטה זו על פני העבודה עם בתי השקעות. אכן, רבים הם החולמים להתעשר מהשקעות בורסאיות, לעזוב את מקום העבודה ולהתמסר לתחום ההשקעות באופן מלא. מאידך, מסחר עצמאי במניות טומן בחובו גם חששות רבים של משקיעים מתחילים, התוהים האם יש בידיהם הידע הנדרש והאומץ לסכן את כספם. חשוב להבין, כי תחום מסחר עצמאי במניות הוא זמין ואפשרי לכל אחד גם ללא יועץ או איש מקצוע צמוד. יחד עם זאת, בטרם תתחילו בהליכי ניהול השקעות עצמאי בבורסה, הרי שעליכם להתכונן למהלך זה ולהשקיע זמן בתכנון אופן ניהול תיק השקעות עצמאי. כיצד להיערך אל מסחר עצמאי בבורסה ומה עליכם לעשות? הצעד הראשון הוא ללא ספק – לקרוא את המאמר שלפניכם.

צעד ראשון עבור מסחר עצמאי בבורסה – הגדירו את מטרותיכם.

טרם ביצוע הרכישה הראשונה שלכם בדרך אל ניהול תיק השקעות עצמאי, יהיה עליכם להגדיר היטב את מטרות ההשקעה הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך. הגדירו את סכום ההשקעה אותו תרצו להשקיע ולאיזו תקופה – נתונים משמעותיים עליהם יתבסס ניהול תיק השקעות עצמאי שתבצעו. כך לדוגמא, המעדיפים ניהול תיק השקעות עצמאי לטווח קצר מבקשים לשמור על ערך הכסף, לפיכך נוטים בדרך כלל לבחור בהשקעות סולידיות יותר, דוגמת אג"ח. מעדיפי מסחר עצמאי במניות לטווח ארוך, לעומת זאת, מוכנים בדרך כלל לקחת סיכון רב יותר, ולפיכך ירכיבו סל השקעות מנייתי בצפי להגדלת הרווחים בטווח הארוך. עם זאת, אופן ניהול תיק השקעות עצמאי נגזר לא רק מסכום הכסף ומשך התקופה, כי אם גם מרמת ידיעותיו של המשקיע – האם הוא מכיר את שוק מסחר עצמאי במניות? האם הוא מבין את הכלים העומדים לרשותו בכל הקשור אל מסחר און ליין בבורסה? והאם מודע לדרך הנכונה יוכל ליצור את תמהיל ההשקעות האישי שלו?  לשם כך, נדרש המשקיע העצמאי ללמוד ולהתנסות בתחום ניהול השקעות עצמאי בבורסה, כפי שנפרט מייד.

מסחר עצמאי במניות ולימוד עצמאי של שוק ההון

תחום מסחר עצמאי בבורסה נדרש ללימוד עצמי והתנסות "על יבש", זאת טרם תחילת ניהול תיק השקעות עצמאי ורכישת נכסים פיננסיים. על מנת לעשות כן, עומד האינטרנט לרשותם של המעוניינים להשתלב בתחום מסחר און ליין בבורסה, ומאפשר לא רק כלים לניהול ההשקעות, כי אם כלי למידה מתוחכמים של תחום מסחר עצמאי בבורסה. כך לדוגמא ניתן למצוא באינטרנט שפע מאמרים וקורסים בנושאי מסחר עצמאי במניות, מצגות וחומר לימודי, כמו גם כלי סימולציה רבים המאפשרים מסחר און ליין בבורסה המבוצע "על יבש" בניגוד לחברת השקעות.

להלן מספר הנחות יסוד נוספות הנדרשות עבור מי שעושה את צעדיו הראשונים בתחום מסחר עצמאי בבורסה:

  1. על מנת להפוך לבעל ידע בתחום ניהול השקעות עצמאי בבורסה נדרשת תקופה של 3-6 חודשים לכל הפחות. בתקופה זו יש להימנע מהשקעת כספים רבה ולכלכל צעדיכם בזהירות בתחום מסחר עצמאי במניות.
  2. זכרו כי במרבית המקרים (אם לא בכולם), משקיעים מתחילים בעולם ניהול השקעות עצמאי בבורסה צוברים הפסדים רבים יותר מאשר רווחים, כך שיותר מהכל אתם נדרשים לסבלנות ואורך רוח שינחו אתכם בעולם ניהול השקעות עצמאי בבורסה. הציבו לעצמכם מטרות הגיוניות ובמידת האפשר – התאמנו קודם כל "על יבש" בעזרת תוכנות demo חינמיות, אותן ניתן למצוא באתרים השונים העוסקים בתחום מסחר און ליין באתר הבורסה לניירות ערך.
  3. המעוניינים ללמוד ניהול השקעות עצמאי בבורסה באופן מסודר יכולים לעשות כן באמצעות רישום לאחד הקורסים בתחום מסחר עצמאי בבורסה, בהם תוכלו ללמוד את תורת ניהול תיק השקעות עצמאי באופן מובנה. יתכן ותרגישו כי לימוד זה דורש מכם משאבים משמעותיים של זמן ומאמץ, אולם אלה יתגלו בהמשך כדרך הנכונה בדיוק לבניית התשתית המתאימה לעתידכם בתחום מסחר עצמאי במניות ולהצלחה בהתאם.
  4. זכרו, כי לא כל משקיע מתחיל בתחום מסחר עצמאי בבורסה יהפוך למשקיע מומחה, אולם אם תשאפו מעלה, אם תנסו ללמוד את תחום ניהול השקעות עצמאי בבורסה, ולהבין את התנהגות השוק, אם תקפידו לקרוא על ניהול תיק השקעות עצמאי ולהתנסות בתחום מסחר און ליין בבורסה – הרי שתוכלו לאגור את המידע המקסימאלי שישרת אתכם בהמשך הדרך.
  5. השוואת בתי השקעות – מומלץ מאוד…

קבל הצעות מחדרי המסחר המובילים בארץ לעמלות מסחר בניירות ערך!

אין בכתבה יעוץ השקעות או ייעוץ פיננסי או המלצה לרכישת מניות או ניירות ערך כל שהן!