מעוניין לקבל הצעות להשוואת קרנות פנסיה?

מעוניין להעביר את קרן הפנסיה שלך לקרן טובה יותר?

השוואת קרנות פנסיה השוואה – בחירה משמעותית לחיים

i פנסיה הינו אתר מוביל בישראל למידע בתחום קופות הגמל, קרנות השתלמות ותכנון פנסיוני. באמצעותינו תוכלו לקבל תכנון פנסיוני מקיף, מקצועי ובחינה כללית של תיק החיסכון הפנסיוני שלך.

חז"ל אמרו: "מי שטרח בערב שבת יאכל בשבת" (מסכת עבודה זרה ג,א) ומי שחסך בשנות עבודתו לקרן פנסיה – יזכה בשנות הפרישה לחיים בכבוד וברווחה כלכלית המתאימה לצרכיו. אפיק החיסכון לפנסיה הוא אפיק חשוב ביותר לטווח רחוק, שישפיע בצורה המשמעותית ביותר על אורח חייכם לעת זקנה. קל להבין, אם כן, מדוע בחירת קרן הפנסיה שלכם מבין קרנות פנסיה המוצעות היא בחירה חשובה ומשמעותית שחשוב לקבל באופן מושכל והגיוני – השוואת קרנות פנסיה השוואה – השוואת קרן פנסיה.

קרנות פנסיה בישראל

מהם סוגי קרנות פנסיה הקיימות להשוואת קרן פנסיה?

 • פנסיית זקנה המשולמת למי שהגיעו לגיל פרישה ועד שילכו לעולמם. בזכות פנסיית הזקנה זוכים הפורשים לקצבה חודשית מסודרת, המאפשרת להם חיים של כבוד ומענה לכל הצרכים הכלכלים שלהם.
 • פנסיית שארים הניתנת לשאריו של עמית שהלך לעולמו.
 • פנסיית נכות המשולמת למי שאיבדו את כושר העבודה שלהם (עקב מחלה או תאונה). פנסיית נכות ניתנת לזמן קצוב בדרך כלל המוגדר בקרן עצמה.
 • יש להפריד בין פנסיה תקציבית לעובדים בארגון, שהכספים מגיעים אליה מתוך תקציב הארגון עצמו ולא מתוך משכורתם שלהם, לעומת פנסיה צוברת אליה מופרשים כספים מדי חודש מצד העובד ומצד המעביד.
 • יש להפריד בין השוואת ביטוח בריאות פרטי לבין השוואת קרן פנסיה.
 • יש להפריד בין השוואת ביטוח סיעודי לבין השוואת קרן פנסיה.

סוכן ביטוח פנסיה יכול לסייע לכם בהשוואת קרנות פנסיה השוואה.

פרמטר ראשון לביצוע השוואה בין קרנות פנסיה השוואה (השוואת קרן פנסיה בישראל) – רמת התשואה

הבחירה בין קרנות פנסיה השונות הקיימות בשוק אינה פשוטה, ונדרשת להתבצע לאחר השוואה בין קרנות פנסיה השונות והפרמטרים המאפיינים אותם. בעת בחירה בין קרנות פנסיה נדרש העמית להגדיר מהם הצרכים שלו, מהי רמת הסיכון בה הוא מעוניין, ומהי התשואה שהוא מצפה לקבל בסוף התקופה, עם היציאה לפנסיה.

השוואת קרן פנסיה – חשוב להבין, כי התשואה של קרנות פנסיה מתבססת בראש ובראשונה על הרווחים שלה מהשקעות סולידיות, שהם רווחים שניתן לצפות אותם באופן מדויק יחסית, וכן רווחים מהשקעות ספקולטיביות יותר, במניות ונכסים אחרים. לכל קרן פנסיה ישנו הרכב שונה של סל השקעות המציע פיזור שונה של נכסים בין רמות הסיכון השונות. אחד הפרמטרים הקובעים ביותר בעת השוואת קרנות פנסיה השוואה היא התשואה של הקרן לעומת קרנות אחרות, הפועלות באותו שוק ובאותה רמת סיכון, וכן לעומת רמת התשואה הממוצעת שהושגה באותה תקופה. חשוב לדעת, כי השוואה בין קרנות פנסיה השוואה יעילה נדרשת להתבצע על משך תקופה של 3 שנים לכל הפחות, זאת על מנת שלא לבחון קרנות פנסיה בתקופות קצרות יותר, שם היו יכולות להיות מושפעות מתנודות זמניות של השוק – השוואת קרן פנסיה.

פרמטרים נוספים היכולים לשמש בעת השוואת קרנות פנסיה השוואה (השוואת קרן פנסיה בישראל):

עם מיצוי השוואת התשואות של קרנות פנסיה בישראל השונות, תוכלו לבחון פרמטרים נוספים, שיאפשרו לכם לבחור את קרן הפנסיה המתאימה ביותר לצרכיכם ותוכניותיכם:

 • מהו גודלה של קרן הפנסיה? דעו כי ככל שיש עמיתים רבים יותר בקרן הפנסיה בישראל, הרי שהסיכון מתפזר בצורה טובה יותר ויורד באופן יחסי. כמו כן, בדקו מהו הגיל הממוצע של העמיתים בקרן ומהו הצפי לדרישות הפנסיה שלהם?
 • מהי מדיניות החיתום של קרן הפנסיה, מי מתקבל אל הקרן ובאילו תנאים? קרנות טובות נוטות להערים קשיים על המבקשים להתקבל אליהן והינם בעלי קריטריונים קשיחים מאוד לקבלה.
 • מיהו הגוף המפעיל את קרן הפנסיה, מהו המוניטין שלו בשוק, מהי רמת השירות שתוכלו לצפות לה, מהם אמצעי התקשורת שיעמדו לרשותכם, והאם תפנו לסוכן האישי שלכם באופן ישיר או שמא תידרשו לעבור כל פעם דרך מחלקת שירות לקוחות? השוואת קרן פנסיה.
 • בצעו השוואת קרנות פנסיה השוואה גם על פי רכיב פנסיית הנכות בקרן. כיצד מוגדרת נכות, מתי מוענקת הקצבה? באילו תנאים? ולמשך כמה זמן?
 • וכמובן – דמי הניהול. השוו היטב את דמי הניהול של קרנות פנסיה השונות ודעו כי ניתן, אפשר ורצוי להתמקח.
 • פנסיה מוקדמת.


אין לראות במאמר זה משום ייעוץ פנסיוני או כל סוג של אחר של ייעוץ והוא אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי מאיש מקצוע מוסמך המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.