עצמאי? צריך לפתוח קרן השתלמות?

מעוניין להפקיד כעצמאי לצורך הטבות מס בשנת 2016?

קבלו הצעות לקרנות השתלמות חדשות

עצמאי? כך תבחר קרן השתלמות המתאימה לך

קרן השתלמות לעצמאים 2016 מאפשרת לעצמאים ליהנות מהטבות עוד לפני סיום שנת המס. על כל עצמאי לבדוק האם הוא ביצע את ההפקדות הנכונות לקופות הגמל, לבחון מה הן קרנות ההשתלמות העומדות לזכותו וליהנות מהטבות מס מסוג ניכוי מס וזיכוי מס.

אך מדוע קרן ההשתלמות לעצמאים נחשבת כדאית, כיצד מבצעים השוואה בין קרנות השתלמות והאם כל עצמאי יכול לנצל את הטבות המס הקיימות?

 כנס לפרטים על תקרת הפקדות לקרן השתלמות

השינוי בחוק הביא למגוון קרנות השתלמות

בשנת 2008 הוחלט להפוך את החיסכון הפנסיוני לאפיק המיועד לקיצבה חודשית לאחר הפרישה, בניגוד לחיסכון הוני. אך בעוד לחוסך השכיר נותרה האפשרות ליהנות מכספי הפיצויים אותם הוא מפקיד יחד עם המעסיק בכל חודש, לחוסך העצמאי לא הייתה את האופציה הזו. על מנת לענות על הצורך הזה קמו עבור החוסכים העצמאים קרנות ההשתלמות. עם זאת, כדאי לזכור כי קרן ההשתלמות אינה מחליפה אפיק חיסכון פנסיוני למטרות קצבה אך היא ללא כל ספק יכולה להוות צעד משלים אופטימאלי. כל קרן השתלמות מחייבת בחירת מבנה השקעות. כמו בכל השקעה אחרת הקשורה אל שוק ההון, גם בעת בניית קרן השתלמות יש להתאים את הסיכון לאופק ההשקעה.

במידה והחוסך מעוניין למשוך את הכספים לפני גיל הפרישה, באפשרותו לבחור רמת סיכון המתאימה לכך. בנוסף, כל קרן השתלמות לעצמאים חייבת להיות מחושבת בהתאם לשאר אפיקי ההשקעות. במידה והחיסכון הפנסיוני נעשה באמצעות ניהול תיק השקעות מסוים, כדאי לפנות אל קרן השתלמות שונה וכך לדאוג לגיוון ופיזור סיכונים. לבסוף, אי אפשר לדבר על חיסכון בקרן השתלמות עבור עצמאים מבלי להזכיר את הטבות המיסוי. עבור כל קרן השתלמות לעצמאי ישנן הטבות מס ייחודיות, ולמעשה עד תקרה מסוימת קיים פטור ממס רווחי ההון.

המדינה עוזרת לעצמאי לחסוך

כל קרן השתלמות לעצמאים ולשכירים פועלת תחת חוקים ומגבלות של המדינה. קרנות ההשתלמות אמנם נבנו כמכשיר המסייע למימון השתלמויות מקצועיות, אך כיום הקרן היא מכשיר חיסכון יעיל אשר יכול לשמש את החוסך לכל מטרה. הטבות המס של קרנות ההשתלמות לעצמאיים הן חלק מהאינטרס של המדינה לעודד את האזרחים לחסוך. אם בעבר היה צורך במשמעת אישית בלבד על מנת לדאוג לעתיד, הרי שכיום בעזרת קרנות ההשתלמות והטבות המס אשר הופכות את החיסכון לחלק בלתי נפרד מהתתנהלות הכלכלית יכול כל עצמאי להתכונן היטב לטווח הרחוק.

השוו בין קרנות השתלמות

החלטה על קרן השתלמות היא אמנם אינה פשוטה, אך במידה ושומרים על מספר צעדים ניתן לעשות זאת בצורה יעילה. ראשית, ההשוואה היא השלב הראשון בעת פתיחת קרן השתלמות לעצמאי. השוואה בין החברות והמוסדות המספקים קרנות השתלמות יכולה ללמד אותנו על גובה דמי הניהול, סוג היחס האישי והמקצועי אותו נקבל בעתיד, איכות הטיפול בכסף שלנו וכמובן רמת ההגנה לה אנו זוכים.

השוואה בין קרנות השתלמות ב 2016 אינה עולה כסף ויועצים פנסיוניים מקצועיים רבים ישמחו לעמוד לרשותכם בחינם. בקשו פגישת ייעוץ עם אחת מהחברות המספקת מידע על קרנות השתלמות לעצמאיים, גם אם זו הפעם הראשונה שאתם עושים זאת.

במידה וכבר יש לכם קרן השתלמות, אל תשכחו לבדוק שמיציתם את כל זכויות המס שלכם. בשנת 2016 מאות אלפי עצמאים עומדים ליהנות מהטבות ומזיכויי מס, וכל מה שמפריד ביניכם לבין אלפי שקלים הוא רק תהליך בדיקות קצר ומדויק. לא כדאי לדחות את הטיפול בקרנות ההשתלמות, מפני שחוסכים עצמאים יכולים לדאוג לעצמם ולקבל תנאים מועדפים במידה ויכירו את זכויותיהם.

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ פנסיוני או כל סוג של אחר של ייעוץ והוא אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי מאיש מקצוע מוסמך המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.