רוצה לעשות סדר בחיסכון הפנסיוני שלך?

i פנסיה הינו אתר מוביל בישראל למידע בתחום קופות הגמל, קרנות השתלמות ותכנון פנסיוני. באמצעותינו תוכלו לקבל הצעות לתכנון פנסיוני מקיף, מקצועי ובחינה כללית של תיק החיסכון הפנסיוני שלך.

 

רוצה לקבל הצעות לייעוץ פנסיוני אובייקטיבי?
קבלו הצעות ובחרו את היועץ הפנסיוני שלכם

ייעוץ פנסיוני אוביקטיבי

ייעוץ פנסיוני או ייעוץ פנסיה מאפשר לכל אחד מאיתנו לבדוק את מגוון המוצרים הפנסיוניים שברשותו. באמצעות ייעוץ פנסיוני תוכלו למקסם את החיסכון הפנסיוני שלכם כך שתוכלו להבטיח את העתיד הכלכלי שלכם ושל משפחתכם ברגע של פרישה לפנסיה. בעזרת ייעוץ פנסיוני, בעת פרישה לפנסיה, תוכלו להמשיך ולפרנס את משפחתכם ללא פגיעה ברמת החיים לה התרגלתם. החסכון הפנסיוני לצורך פרישה לפנסיה הוא למעשה החסכון הגדול והחשוב בחייכם. קחו עליו אחריות – השוואת קרנות פנסיה.

התפנית בנושא ייעוץ פנסיוני ויעוץ פנסיה חלה לאחר הרפורמה של ועדת בכר. במצב טרום ועדת בכר, סוכני הביטוח מכרו ללקוחותיהם תכניות פנסיה שתאמו בדרך כלל את צרכי הסוכנים ולא בהכרח את צרכי הלקוח לצורך פרישה לפנסיה. כיום, עם כניסתנו של החוק לתוקף, נוצר מושג חדש הנקרא יועץ פנסיוני. תפקידם של יועצים פנסיוניים או יועץ פנסיוני או יעוץ פנסיה הוא להעניק ללקוחותיו ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי ולהתאים מוצרים וביטוחים פנסיונים לכל לקוח לפי צרכיו כך שיוכל בבוא היום, בעת פרישה לפנסיה, יוכל להמשיך ולחיות בכבוד. אם מטרות אליו התגשמו, אזי יועצים פנסיוניים ויועצי פנסיה הצייטנו בעבודתם – בדומה לעבודת היועץ כלכלי.

בעבר, לקוחות לא תמיד קיבל את המידע ההכרחי והכלים על מנת לקבל החלטה בצורה הטובה ביותר עבורם לצורך פרישה לפנסיה. הם למעשה לא קיבלו כלל ייעוץ פנסיוני. כיום, החוק החדש מחייב הפרדה מלאה בין המושג סוכן ביטוח (משווק פנסיוני) לבין יועץ פנסיוני ויועצים פנסיוניים. הפרדה זו בין יועץ פנסיוני לסוכן ביטוח פנסיה (משווק פנסיוני) באה לתקן את העיוות שהיה קיים בעבר.

 

ייעוץ פנסיה ופרישה (אילוסטרציה AI)

החוק מגדיר ייעוץ פנסיוני – מתן ייעוץ ליחיד בנוגע לכדאיות החסכון שלו כעמית – שכיר או כעמית – עצמאי או כמבוטח, באמצעות מוצר פנסיוני שאין למי שנותן את הייעוץ זיקה אליו.

החוק עושה הפרדה בין 3 סוגי בעלי מקצוע בתחום: משווק פנסיוני, יועץ פנסיוני ויועץ פנסיוני אובייקטיבי

  1. משווק פנסיוני – משווקים פנסיונים, אלו בעיקר סוכני ביטוח ומנהלי הסדרים. יש להם זיקה ליצרנים פנסיונים מסוימים והם מתוגמלים מהם עבור התוכניות שהם משווקים ללקוחות. הם יכולים להיות מתוגמלים בצורה שונה מגופים שונים ולכן יתכן שהם יעדיפו לשווק ללקוח תוכנית מסוימת על פני אחרת. סוכן ביטוח היום מוגדר כמשווק פנסיוני.
  2. יועץ פנסיוני, יועצים פנסיונים – יועץ פנסיוני מתוגמל מהיצרנים הפנסיונים אותם הוא משווק בצורה שווה ולכן אין לו זיקה לגוף מסוים. ייעוץ פנסיה ויועצי פנסיה נהנים מתשלום עמלות מיצרני המוצרים השונים (בתי ההשקעות וחברות הביטוח), כאשר מקובל לקבל תשלום או עמלה כחלק מדמי הניהול אותם גובה היצרן. בצורה זו, ככל שהתיק הפנסיוני שיועצי פנסיה צברו אצל היצרנים השונים גדל, כך גם עמלתם הולכת וגדלה. יועצים פנסיוניים רבים עברו בתחום הביטוח לתחום יועץ פנסיוני בשנים האחרונות.
  3. יועץ פנסיוני אובייקטיבי – יועץ פנסיוני אובייקטיבי מתוגמל רק ע"י דמי ייעוץ שהוא גובה מהלקוח עבור ייעוץ פנסיוני והוא אינו מתוגמל בשום עמלה מהיצרנים הפנסיונים. יועצים פנסיונים אובייקטיבים פעילים בישראל בשנים האחרונות בלבד. בארה"ב, יועצי פנסיה רבים מעניקים שירותי יעוץ פנסיה וביטוח כבר שנים רבות.

יועץ פנסיוני בשונה ממשווק פנסיוני, אסור שתהא לו כל זיקה למוצר פנסיוני כל שהוא. יועץ פנסיוני ויועצים פנסיוניים אסור להם לקבל תמריץ שיעודד אותו ויגרום לו להעדפת מוצר של יצרן פנסיה אחד על פני השני. ייעוץ פנסיוני דורש מיועץ הפנסיה ומיועצים פנסיוניים להתאים את הייעוץ ללקוח ע"פ צרכיו והעדפותיו של הלקוח בלבד וזאת תוך בחינת כל המוצרים והגופים הקיימים בשוק והרלוונטיים ללקוח על מנת להכין את הלקוח לפרישה לפנסיה או לפנסיה מוקדמת. כל זאת שונה ממשווק פנסיוני אשר לו יכולה להיות זיקה למוצר פנסיוני מסוים. ייעוץ פנסיה.

בייעוץ פנסיוני אובייקטיבי, תפקידו של יועץ פנסיוני להתעדכן במצבו האישי של הלקוח, במצב בריאותו, שכרו וכמובן לשמר ולתחזק את תכניות הלקוח לאורך כל התקופה שעליה סוכם בין הלקוח ליועץ.

ייעוץ פנסיה – יועצים פנסיוניים ויועצי פנסיה נדרשים לעמוד בכמה קריטריונים, כאשר כיום, על מנת לקבל רישיון של יועץ פנסיוני (יועצים פנסיוניים), נדרשים לעמוד בכמה קריטריונים המוכתבים על ידי אגף שוק ההון, הביטוח והחיסכון של משרד האוצר. הבחינות ליועצי פנסיה כוללות כמה שלבים עיקריים:

  • בחינות ביסודות הביטוח ובהשקעות.
  • תקופת התמחות של חצי שנה.
  • בחינות גמר – בחינת גמר בביטוח פנסיוני.

מעוניינים לעשות סדר בחסכון הפנסיוני שלכם? רוצה לקבל הצעה מיועצים פנסיוניים ויועצי פנסיה בעלי רישיון יעוץ פנסיוני? כל שעליכם לעשות הוא למלא טופס קצר ופשוט המופיע בתחתית הדף וכך ללא כל התחייבות מצידכם תוכלו לתאם פגישה חינם עם גורם מקצועי בתחום יועץ פנסיה.

זכרו, תכנון פנסיוני יבטיח את העתיד הכלכלי שלכם ושל משפחתכם.

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ פנסיוני או כל סוג של אחר של ייעוץ והוא אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי מאיש מקצוע מוסמך המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.