סקירה על תמר קופת גמל

i פנסיה הינו אתר מוביל בישראל למידע בתחום קופות הגמל, קרנות השתלמות וייעוץ פנסיוני. באתר תוכלו לקבל מידע מקיף והצעות אטרקטיביות מגופים מקצועיים לניהול המוצרים הפנסיונים שברשותכם.

סקירה אובייקטיבית על תמר

תמר קופת גמל, מבית כלל קופות גמל, היא קופת הגמל בעלת הוותק הרב ביותר ומהווה את אחת משלוש קופות הגמל הגדולות ביותר בשוק ההשקעות בישראל נכון לשנת 2015 (השתיים האחרונות הן עצמה תעוז ופסגות גדיש). תמר קופת גמל, שהייתה שייכת בעבר לבנק דיסקונט, הובילה את טבלת תשואות קופות הגמל בשנים האחרונות, ולפיכך הייתה קופת הגמל המועדפת בישראל.

תמר קופת גמל – תעודת זהות

כלל תמר קופת גמל היא קופת תגמולים ופיצויים המנוהלת על ידי כלל קופות גמל, חברת בת של כלל בית השקעות. כלל קופת גמל תמר הוקמה ב-1 באפריל 1979 ומיועדת לכלל האוכלוסייה – שכירים ועצמאים כאחד. שיעור דמי הניהול שגבתה כלל תמר קופת גמל בשנת 2015 היא 0.81%.

במהלך 2008 הועברה כאמור תמר קופת גמל לניהול חברת כלל, מעבר שהפך את כלל קופות גמל לגוף השלישי בשוק קופות הגמל בישראל. בנוסף לכלל תמר קופת גמל, הועברו אל כלל קופות גמל גם הקופות גפן, שקמה, קופה מרכזית לפיצויים, אשכולית, הדס, תואר וקופת רוטשילד חו"ל.

קווים נוספים המאפיינים את כלל תמר קופת גמל תמר

  1. הרכב ההשקעות בתמר קופת גמל הוא אג"ח ממשלתיות, אג"ח קונצרטיות וחשיפה גיאוגרפית מוגברת לנכסים בארץ ובחו"ל. רמת סיכון – 37.68% חשיפה למניות, 28.23% חשיפה לחו"ל ו 11.45% חשיפה למט"ח.
  2. כלל תמר קופת גמל השיגה בשלוש השנים האחרונות (נכון לשנת 2015) תשואה ממוצעת של 22.37%.
  3. אם בוחנים את הישגיה של כלל תמר קופת גמל ב-5 השנים האחרונות – 27.8%, הרי שניכר כי שמרה על תשואה ממוצעת של 5.6%, שהיא תשואה נמוכה מהממוצע בשוק.
  4. מומחי ההשקעות של כלל וכלל קופות גמל אינם מצביעים על כל מרכיב ספציפי בתיק ההשקעות שאחראי לתשואות של קופת הגמל, וטוענים כי מדובר בתמהיל האג"ח והמניות שבקופה המאפשר התשואה גבוהה.
  5. נכון לשנת 2015 מנוהלים במסגרת כלל תמר קופת גמל כ-14 מיליארד שקלים (זאת בהתאם לנתוני גמלנט של משרד האוצר).
  6. ואת כל אלה עושה כלל תמר קופת גמל כשבאמתחתה רמת סיכון נמוכה מרמת הסיכון הממוצעת בשוק, מה שנחשב להישג סביר.

רקע נוסף אודות כלל קופת גמל

כלל קופות גמל היא חברת בת של כלל פיננסים. מיום הקמתה של כלל קופות גמל בשנת 1995 ועד היום הצטרפו אליה למעלה ממיליון עמיתים, המנהלים דרכה נכסים בהיקף של כמעט 50 מיליארד שקלים.

קופות הגמל של כלל קופות גמל מיועדות לכל המעוניין בחיסכון פנסיוני לטווח ארוך, המבקש רמות סיכון נמוכות יחסית ותשואה גבוהה. פרט לקופת הגמל כלל תמר, הרי שתחת כלל קופות גמל מיוצגות קופות גמל נוספות – כלל קופת גמל מסלולית, המאפשרת לכל משקיע להתאים לעצמו את מאפייני ההשקעה, כלל קופת גמל תגמולים המשלבת אג"ח ומניות בכמות נמוכה, קופת גמל אשכולית, ענבר ואיתן, וכן קופות גמל נוספות המיועדים לצבירת תגמולים כמתואר לעיל.

כנראה שבקופת הגמל נמצאים כספים אבודים רבים של לקוחות משכבר הימים. ניתן לבצע איתור כספים אבודים בכל קופות הגמל על מנת לבדוק האם יש לכם כסף שלא ידעתם על קיומם.

קופות הגמל במסלול אישי, תמר קופת גמל, המתוארת לעיל הן ייחודיות לחברת לכלל קופות גמל ומאפשרות ללקוחות החברה ליצור לעצמם את תמהיל הנכסים בו ישקיעו. לקוחות אלה נהנים מהאיתנות הפיננסית של כלל קופת גמל, יכולים להיעזר במומחים המקצועיים של החברה, על מנת ליצור לעצמם סל השקעות נכון ונהנים מליווי ותמיכה לאורך כל דרכם בשוק.

קופת גמל תמר בנק דיסקונט

ביטויים קשורים: בית השקעות השוואה, קופת גמל בניהול אישי, גמל נט, תמר קופת גמל, קופת גמל תמר בנק דיסקונט
אין לראות במאמר זה משום ייעוץ פנסיוני או כל סוג אחר של ייעוץ והוא אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי מאיש מקצוע מוסמך המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.