מעוניין לקבל מידע על סוכן ביטוח פנסיוני?

רוצה לקבל הצעות ולהשוואת בין סוכני ביטוח פנסיה?

ביטוח פנסיוני חובה – לבחור את המסלול המשתלם ביותר

מתוך חשיבה עתידית, נכנס לתוקפו בשנת 2008 חוק פנסיה חובה המאפשר לכל עובד בישראל ליהנות גם הוא מהפרשה לפנסיה, במסגרת חובה המוטלת על מעבידו. ההפרשות לקרן הפנסיה הרצויה תעשינה בהתאם לבחירתו, ויחד עם מעבידו יפריש מדי חודש סכום, אותו יקבל בעת פרישתו לגמלאות. ביטוח פנסיוני חובה הינו ביטוח המבטיח את קבלת הסכומים הנצברים עד גיל הפרישה, בהתאם להסכם במסגרת ביטוח פנסיוני חובה. הוא נקרא חובה בזכותו של חוק הפנסיה, המחייב כל מעביד להפריש עבור עובדיו סכום כסף מסוים למסלול הפנסיוני הנבחר.

קיימות שלוש אפשרויות שונות, הנכללות במסגרת ביטוח פנסיוני חובה: קופות גמל, ביטוח מנהלים וקרנות פנסיה. לפני הבחירה בכל אחת מהן, במסגרת ביטוח פנסיוני חובה, חשוב לבדוק בעזרתו של סוכן פנסיוני את מידת התאמתה אליכם ואל צרכיכם. סוכן פנסיוני, הבקיא היטב ברזי הפנסיה, יוכל לחשוף אתכם לאפשרויות הקיימות ויחד אתכם לבנות מסלול פנסיוני, המתאים בדיוק עבורכם.

סוכן ביטוח פנסיה – לבחור את המתאים ביותר

כדי שתתאפשר, כאמור, בחירה נכונה של מסלול פנסיוני, קיימת חשיבות רבה לבחירתו של סוכן ביטוח פנסיה מתאים. קיימות סוכנויות ביטוח רבות מאד, המציעות את שירותיהן בתחומים שונים, הכוללים גם את נושא הפנסיה. חשוב לזכור כי סוכן ביטוח פנסיה מוכרח להוביל בתחומו, להבין היטב את דקויות הפוליסות, להתאים בצורה הנכונה והמדויקת במיוחד את המסלול ללקוח ולהיות נכון לעמוד לרשותו בכל עת ובכל שאלה. סוכן ביטוח פנסיה מקצועי יבדוק את צרכיכם העתידיים, את מצבכם הכללי כיום, הוא יתייחס גם לסטאטוס בו אתם נמצאים ויחד אתכם יבנה לכם מסלול פנסיוני מדויק ומתאים. סוכן ביטוח פנסיה, ככזה מולו תעבדו ודאי לאורך תקופה ארוכה, חשוב שייבחר בקפידה, תוך התייחסות לניסיונו והוותק שצבר בתחום הפנסיה.

ביטוח פנסיוני חובה – הסוגים השונים

כאמור, קיימים שלושה סוגים של ביטוח פנסיוני חובה. הסוג הראשון הינו קופות גמל. קופות גמל הינן מכשיר לחסכון לטווח בינוני או ארוך. כספי קופות הגמל, אותם מפקיד המבוטח, מושקעים בהשקעות שונות. התשואה על השקעות אלה מתחלקת בין החברי הקופה באופן יחסי, בהתאם להשקעותיהם. קיימות כמה וכמה קופות גמל, הנבדלות זו מזו בדמי הניהול אותם גובות וכן בתשואות המתקבלות מהשקעותיהן. בחירת קופת גמל נכונה במסגרת ביטוח פנסיוני חובה הינה כזו שהתשואה עליה תהיה גבוהה ככל הניתן ודמי הניהול במסגרתה יהיו נמוכים ככל האפשר. ביטוח פנסיוני חובה מציע אפשרות נוספת הנקראת ביטוח מנהלים. ביטוח מנהלים הינה תוכנית המשלבת חיסכון לגיל פרישה וכן כיסוי ביטוחי למקרה של מוות מוקדם או אובדן כושר עבודה. במסגרת ביטוח המנהלים, במידה ומדובר בשכיר, מפרישים גם העובד וגם המעביד סכום כסף מדי חודש, סכום המשמש גם כתגמולים וגם כפיצויים. על פי תקנות המס, מוכר ביטוח המנהלים כקופת גמל ולכן מזכה בהקלות במס. ביטוח פנסיוני חובה מתייחס גם לקרנות פנסיה. סוכן ביטוח פנסיוני, מולו אתם עובדים, ודאי יציע לכם גם את האפשרות הזו. קרנות פנסיה, שלא כמו ביטוח מנהלים, מעניקות קצבה שגובהה עשוי להשתנות בהתאם לתוחלת החיים של המבוטחים. אמנם, גובה דמי הניהול שלה נמוכים יותר, אך בעצם ההצטרפות לאפשרות זו, ישנו סיכון קל. יועץ פיננסי יכול בדומה לסוכן ביטוח פנסיוני לסייע לך בניהול התקציב בחודשי. יועץ משכנתא.

ביטוח פנסיוני חובה – בשביל עתיד טוב יותר

לאור אפשרויות הפנסיה הרבות הקיימות, בחירתו של סוכן פנסיוני מקצועי במיוחד הינה הכרחית. סוכן ביטוח פנסיוני מקצועי יפרוש בפניכם את מבחר האפשרויות ובהתאם למצבכם האישי וגם בראייה עתידית נכונה יתאים לכם את המסלול המשתלם ביותר, בשביל עתיד טוב יותר.

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ פנסיוני או כל סוג אחר של ייעוץ והוא אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי מאיש מקצוע מוסמך המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.