החליפו והעבירו את קרנות ההשתלמות שלכם בקלות!

אולי יש קרנות טובות יותר?

קבלו הצעה אטרקטיבית ללא התחייבות.

השוואה והעברת קרנות השתלמות

i פנסיה הינו אתר מוביל בישראל למידע בתחום קופות הגמל, קרנות השתלמות וייעוץ פנסיוני. באמצעותינו תוכלו לקבל מידע מקיף והצעות אטרקטיביות מגופים מקצועיים לניהול המוצרים הפנסיונים שברשותכם.

במידה ואינכם מרוצים מהביצועים של קרן ההשתלמות שלכם, ניתן להעביר את כספכם לקרן השתלמות אחרת, כמובן לאחר השוואת קרנות השתלמות. השינויים שהנהיגה ועדת בכר מאפשרים לכם לבצע העברת קרן השתלמות, להעביר את הכספים שצברתם בקרן ההשתלמות אחת לקרן השתלמות אחרת. ניתן לבצע העברת קרן השתלמות אחת לקרן השתלמות אחרת באותה חברה או שניתן לבצע העברת קרן השתלמות לקרן השתלמות בחברה אחרת, כל זאת, מבלי שהמעבר יהיה כרוך בעלות כלשהי מצידכם. העברת קרן השתלמות אחת לאחרת יכולה להיעשות בכל עת. העברת כספים בקרן השתלמות תבוצע תוך 10 ימים מיום הבקשה. זכרו, בעת העברת קרן השתלמות זכויות העמית נשמרות: הוותק, הנזילות והפטור ממס. העברת קרן השתלמות הינה הליך פשוט.

השוואת קרן השתלמות (אילוסטרציה AI)

הסמכות לבחירת קרן השתלמות בה יושקעו הכספים היא בידי העובד. זאת בתנאי כמובן שהעובד זכאי לקרן השתלמות. לעובד יש את הסמכות הבלעדית להחליט באיזו קרן השתלמות יהיה חבר.

הבחירה של קרן השתלמות היא בהתאם לשיקולים המלווים כל השקעה אחרת: תשואות קרן השתלמות, רמת הסיכון בקרן השתלמות, חוסנו של הגוף המנהל, מדיניות ההשקעות של הקרן השתלמות, ביצועי הקרן בשנים האחרונות יחסית לקרנות אחרות וכדומה. חשוב לעשות בין קרנות השתלמות השוואה. מידע מקיף על תשואות קרן השתלמות ואפשרות לביצוע בין קרנות השתלמות השוואה מופיע באתר "גמל נט" שמפעיל משרד האוצר.

כאשר עורכים בין קרנות השתלמות השוואה עליכם לבדוק האם העברת קרן ההשתלמות תהיה כדאית עבורכם וזאת נעשה על ידי השוואת קרן השתלמות במספר פרמטרים ולא רק על ידי תשואות חיוביות או שליליות שאותה קרן צוברת בתקופה מסוימת. נכון שהפרמטר הכי חשוב עבורכם הוא תשואות קרן השתלמות, אך עליכם לבדוק גם באיזה מסלול מושקעים הכספים, את גובה דמי הניהול שגובה קרן ההשתלמות, מדיניות ההשקעה ורמת הסיכון.

הדרך הטובה ביותר לבצע בין קרנות השתלמות השוואה היא באמצעות מערכת גמל נט השתלמות באתר משרד האוצר. באמצעות גמלנט השתלמות ניתן לבדוק תשואות קרן השתלמות ולהשוות את הביצועים השונים של קרנות ההשתלמות בפרק זמן נתון. ניתן לבצע בין קרנות השתלמות השוואה דמי הניהול וגם להשוות את החברות המנהלות את קרנות ההשתלמות ולבצע בין קרנות השתלמות השוואה אל מול מדדי שוק נבחרים. יש לבצע בין קרנות השתלמות השוואה על פני פרק זמן ארוך יחסית.

לאחר שערכתם השוואה בין קרנות השתלמות והגעתם למסקנה כי תשואות קרן השתלמות שברשותכם ופרמטרים נוספים אינם לשביעות רצונכם, כדאי לך לשקול העברת קרן השתלמות לקרן השתלמות אחרת. ע"י מילוי הטופס בתחתית הדף, תוכלו לקבל ללא כל התחייבות מצידכם 3 הצעות אטרקטיביות לניהול קרן השתלמות. מומלץ מאוד לבצע בין קרנות השתלמות השוואה ולהעביר את כספכם לקרן ההשתלמות המשתלמת ביותר. זכורו, כי העברת קרן השתלמות לקרן בעלת תשואות גבוהות לאורך זמן תביא לרווח משמעותי על פני תקופת זמן ארוכה.
פרמטרים עיקריים בכדי לבצע בין קרנות השתלמת השוואה פרמטרים אותם יש לבדוק בעת העברת קרן השתלמות:

  • תשואות קרן השתלמות – יש לבדוק תשואות קרן השתלמות לאורך זמן ולא רק תשואות בתקופה האחרונה. חשוב לבדוק באיזו רמת סיכון הושגה התשואה. הסיכון יימדד לפי סטיית תקן.
  • דמי ניהול קרן השתלמות – דמי הניהול בקרן השתלמות נגבים בסוף חודש על פי היתרה הצבורה בקרן השתלמות. השיעור המירבי של דמי ניהול הקבוע בחוק הוא 0.167% לחודש (2% שנתי). ככל שדמי הניהול נמוכים יותר כך תשואות קרן השתלמות גבוהות יותר. ניתן להתמקח על דמי ניהול.
  • יציבות – כדאי לבדוק מי הגוף שמנהל את קרן ההשתלמות. רצוי לבדוק את הוותק של הגוף ומה סך הנכסים שהוא מנהל במוצרים שונים. חשוב שתרגישו כי הכסף שלכם נמצא בידיים טובות.

מאוכזבים מהרווחים שמשיגה עבורכם קרן ההשתלמות? מעוניינים בקרן השתלמות עם ביצועים טובם יותר? קרן השתלמות השוואה – כל שעליכם לעשות הוא למלא טופס קצר ופשוט המופיע בתחתית הדף וכך ללא כל התחייבות מצידכם תוכלו לקבל הצעות אטרקטיביות חינם לניהול קרנות השתלמות וכל מוצר פנסיוני אחר שברשותכם. עתה, כל שתצטרכו לעשות הוא לבחור את ההצעה האטרקטיבית ביותר עבורכם מבין ההצעות שתקבלו.

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ פנסיוני או כל סוג של אחר של ייעוץ והוא אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי מאיש מקצוע מוסמך המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.