רוצה להשוות/לשפר את תשואות קופות הגמל שלך?

רוצה לקבל השוואת תשואות קופות גמל שלך?

i פנסיה הינו אתר מוביל בישראל למידע בתחום קופות הגמל, קרנות השתלמות ותכנון פנסיוני. באמצעותינו תוכלו לקבל תכנון פנסיוני מקיף, מקצועי ובחינה כללית של תיק החיסכון הפנסיוני שלך.

השוואת תשואות קופות גמל והשפעתה בעתיד

כאשר אנו משקיעים בקופת גמל, חשוב לנו מאוד שנקבל תשואות קופות גמל – תשואות גבוהות ככל הניתן. ככל שיש לנו תשואות קופות גמל גבוהות יותר, כך הפנסיה שלנו תהיה גבוהה יותר או משיכת כספים מקופת גמל תיהיה גבוהה יותר ולכן, חשוב מאוד שנבצע השוואת קופות גמל ונדאג לבצע העברת כספים בין קופות גמל לקופת הגמל שתניב לנו את תשואות קופות גמל תשואות הגבוהות ביותר. חשוב לבצע השוואת קופות גמל על פני תקופה זהה ומומלץ לבצע השוואת תשואות קופות גמל תשואות על תקופה ארוכה ככל הניתן. השוואת קופות גמל על פני תקופה של 5 שנים לפחות תיתן לנו אינדיקציה טובה אם לבצע העברת כספים בין קופות גמל.

תשואת קופות גמל

זכרו, השקעה בקופת גמל היא לטווח הארוך ולכן השוואת קופות גמל חייבת להיות על טווח ארוך גם כן. בהרבה פרסומים בהם אנו נתקלים מראים לנו תשואות קופות גמל בטווח של שנה בלבד. אינדיקציה זו אינה מתאימה לצורך השוואת קופות גמל כי יתכן שקופת הגמל היתה טובה בשנה האחרונה אך במשך ה- 15 שנים האחרונות היא היתה עם ביצועים גרועים.

אל תתפתו לבצע העברת כספים בין קופות גמל לקופות גמל שמציגות לכם תשואות קופות גמל – תשואת קופות גמל – על טווח קצר. ניתן לבצע השוואת קופות גמל באתר גמל-נט.

קופות גמל תשואות שונות נבדלות בתשואת קופות גמל שהן מניבות. תשואות קופות גמל מושפעות בעיקר בטיב הניהול של הכספים וברמת הסיכון של הנכסים בהם קופת הגמל משקיעה. לפני העברת כספים בין קופות גמל, על מנת שנוכל לעמוד את מידת הצלחה של קופת גמל מסוימת בהשוואת קופות גמל, נבדוק את התשואה השנתית הממוצעת של הקופה בשנים שעברו – תשואת קופות גמל – ונשווה אותה למדדי שוק רלוונטים וכן נעשה השוואת קופות גמל תשואות לקופות גמל אחרות.

חשוב מאד להבין שלא ניתן להסיק מתשואות קופות גמל בעבר על התשואות קופות הגמל בעתיד. יחד עם זאת, לא ניתן גם להתעלם מגורם זה.

תשואות קופות גמל תשואה בעבר הן אינדיקציה טובה על מנת להעריך את טיב הניהול ולצורך ביצוע השוואת קופות גמל. תשואת קופת גמל שהציגה תשואות קופות גמל טובות לאורך זמן תיתן לנו אינדיקציה כי איכות הניהול טובה. חשוב שהבדיקה והשוואת קופות גמל תשואה תעשה על פרק זמן ארוך ככל הניתן שיכלול תקופה של שגשוג ושפל בשוק הון. יש להימנע מהשוואת קופות גמל על טווח קצר. יש להמנע מביצוע העברת כספים בין קופות גמל על סמך תשואת קופות גמל לטווח הקצר. אתר גמל-נט של משרד האוצר מאפשר לנו לבצע השוואת קופת גמל השוואה בצורה הטובה ביותר.

בטבלה הבאה ניתן לראות את השפעת תשואות קופות גמל על הסכום שיצטבר עבורינו בתום התקופה. כדוגמה, לקחנו הפקדה חודשית של 1500 ₪ בחודש למשך 30 שנה עם דמי ניהול של 1%.

תשואה שנתית ממוצעת סכום כסף בסוף תקופה
תשואה 4% 1,112,345
תשואה 6% 1,704,138
תשואה 8% 2,701,581

מהתבוננות בטבלה ניתן לראות בבירור את השפעת תשואות קופות גמל על הסכום המצטבר שנחסוך. שני לקוחות שהפקידו כל חודש אותו סכום של 1500 ₪ עם דמי ניהול של 1% כאשר אחד הפקיד לקופה שהשיגה תשואה מצטברת של 4% בעוד השני הפקיד לקופה שהשיגה תשואה של 6%, הראשון יחסוך 1,112,345 בעוד השני יחסוך 1,704,138. זהו פער עצום של 592,00 ₪!!! הבדלי תשואת קופות גמל תשואות שמוצגים מראים לנו את החשיבות של העברת כספים בין קופות גמל, לקופות גמל טובות יותר.

מאוכזבים מתשואת קופת הגמל שלכם? מעוניינים לבצע העברת כספים בין קופות גמל לקופת גמל עם ביצועים טובים יותר?

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ פנסיוני או כל סוג של אחר של ייעוץ והוא אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי מאיש מקצוע מוסמך המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.