פורש/ת לפנסיה?


רוצה לעשות סדר בחסכון הפנסיוני שלך?


מעוניין לקבל הצעות לתכנון לפרישה ממומחים לתכנון פנסיוני?

 

 

 

 

[accept green firm="חיסכון פנסיוני" form="short"]

 

 

טיפים לקראת פרישה לפנסיה


מעוניינים לעשות סדר בחיסכון הפנסיוני שלכם? רוצים לדאוג לעתידכם הכלכלי כבר היום? באמצעות תכנון פנסיוני מקצועי, תוכלו להבטיח את העתיד הכלכלי שלכם ושל משפחתכם בעת פרישה מעבודה ויציאה לפנסיה.

i  פנסיה הינו אתר מוביל בישראל למידע בתחום קופות הגמל, קרנות השתלמות ותכנון פנסיוני. באמצעותינו תוכלו לקבל תכנון פנסיוני מקיף, מקצועי ובחינה כללית של תיק החיסכון הפנסיוני שלך.

 

[links]

 

על חשיבותו של ייעוץ פנסיוני טרם פרישה מעבודה וההיערכות לכך

עומדים בפני פרישה מעבודה? זה הזמן לקבל ייעוץ פנסיוני יסודי. תכנון פרישה מעבודה וייעוץ פנסיוני דורש תשומת לב מרובה לפרטים ותכנון מדוקדק של מועד הפרישה מעבודה, של מועד משיכת הכספים מקרן הפנסיה, של בדיקת קרנות פנסיה השוואה ביניהן ובין קרן הפנסיה הנוכחית, וכמובן – תכנון כלכלי עתידי לנוכח השינוי הצפוי בהכנסות בעת פרישה מעבודה. ייעוץ פנסיוני או תכנון פנסיוני מקצועי יוכל לענות על כל שאלותיכם בשלב הזה, וייעץ לכם כיצד להימנע משגיאות שמחירן הכלכלי גבוה במיוחד.

 

 

מהם הנושאים שיש לכסות במסגרת ייעוץ פנסיוני או תכנון פנסיוני לפני פרישה מעבודה?

1.      יש לחשב את אחוזי הפנסיה הצפויים בעת פרישה מעבודה לפי שנות הוותק בקרן הפנסיה. עדיף שתגלו מוקדם ככל האפשר מקרה של אחוז פנסיה נמוך מדי בשל שנות וותק שאינן מספיקות, על מנת שתוכלו להיערך כלכלית ולחסוך ככל האפשר טרם הפרישה מעבודה עצמה, או לחלופין – לבצע בין קרנות פנסיה השוואה ולחפש מסלול מתאים יותר.

2.      יש להעריך את רמת ההוצאות החודשיות שלכם שלאחר פרישה מעבודה (כעת, משאתם קרובים לגיל, תוכלו לבסס את ההערכות האלה על המציאות הנוכחית).

3.      מהן הטבות המס המגיעות לכם בעת הפרישה מעבודה? כיצד תוכלו להגדיל את הכנסתכם?

4.      מציעים לכם פנסיה מוקדמת? בדקו כי במקרה ותסכימו לבצע פרישה מעבודה לפני הזמן (פרישה מוקדמת), ישמרו לכם כל התנאים בקרן הפנסיה ואף יצטברו, כפי שאמור היה לקרות לו הייתם ממשיכים בעבודתכם עד גיל פרישה לפנסיה (הפרשות המעביד, אחוז הפנסיה, הוותק בפנסיה).

5.      לתכנון מועד פרישה מעבודה המדויק יש חשיבות גדולה – במידה ותאריך הפרישה קודם ל-30 בספטמבר של אותה השנה, הרי ששנת הפרישה למס תהיה השנה הנוכחית והמס יהיה גבוה יותר. במידה ותאריך הפרישה הוא מאוחר יותר מה-30 בספטמבר, הרי ששנת המיסוי הראשונה תהיה השנה העוקבת, שאז לא תהיה לפורש הכנסה ולפיכך – המס יהיה נמוך משמעותית.

6. קבלת סיוע לניהול פיננסי מיועץ פיננסי למשפחה- תהליך זה יכול בהחלט לסייע לפורשים לנהל את תקציבם הכלכלי טוב יותר. יועץ פיננסי למשפחה יסייע לפורשים לאשן את תקציבם החודשי כאשר המטרה היא להגדיל הכנסות ולצמצם הוצאות עד כמה שניתן.

 

 

קרנות פנסיה השוואה ביניהן – ייעוץ פנסיוני יסייע למצוא את המסלול הרווחי ביותר

כחלק מהיערכות לגיל פרישה מעבודה, מגיל 50 ואילך, נדרש לשים לב היטב לקרן הפנסיה שלכם, ואף לקיים בין קרנות פנסיה השוואה, על מנת לתור אחרי קרן הפנסיה והמסלול המתאימים ביותר לצרכיכם. בגיל זה, התחושה היא כי הגשר מתקרב וכי ההיערכות הכלכלית חשובה עתה יותר מתמיד. באמצעות תהליך ייעוץ פנסיוני תדיר (אחת לשנה לפחות) תוכלו לבדוק את מסלול הפנסיה הנוכחי שלכם ולקיים בין קרנות פנסיה השוואה בעזרת כלים כלכליים זמינים, דוגמת פנסיה נט (מבית גמלנט) של משרד האוצר. ביצוע בין קרנות פנסיה השוואה ותהליך ייעוץ פנסיוני הם הדרך הטובה ביותר להישאר עם היד על הדופק, ולדעת כי אתם נערכים נכונה לקראת שנת הפנסיה המתקרבות ופרישה מעבודה. 

 

וחשוב מכל – היזהרו מהעושר המדומה שבשנה הראשונה לאחר פרישה מעבודה !

שכירים רבים העומדים בפני פרישה מעבודה ויציאה לפנסיה מתחילים לבנות תילי תילים של מגדלים על כספי הפרישה לפנסיה שיקבלו. בדרך כלל מדובר במאות אלפי שקלים, סכום המהווה פיתוי רציני למי שרגילים היו לחיות בצנעה כל ימי חייהם. למרבה הצער, מחקרים מראים כי פנסיונרים רבים מדי שורפים את כל כספי הפנסיה שלהם בתוך שלוש שנים מיום הפרישה, ונותרים נתונים לחסדי הביטוח הלאומי בהמשך הדרך. המסקנה? טרם יציאה לפנסיה וקבלת כספי הקרן נדרש לקיים תחשיב ותכנון מדוקדק של ההתנהלות הכלכלית לאחר הפרישה מעבודה ויציאה לגמלאות. זכרו כי בתקופת הפנסיה הוצאותיכם לא תקטנה ועשויות אף לגדול בשל הוצאות בריאותיות או סיוע כספי לילדים, וכי עליכם להיערך נכונה לתקופה זה. כאמור, הדרך הטובה ביותר להיערך היא באמצעות ייעוץ פנסיוני מקיף עם מומחי פנסיה ומיסוי.

מעוניינים לעשות סדר בחסכון הפנסיוני שלכם? רוצים לדאוג לעתידכם הכלכלי כבר היום? כל שעליכם לעשות הוא למלא טופס קצר ופשוט המופיעה בתחתית הדף וכך ללא כל התחייבות מצידכם תוכלו לתאם פגישה חינם עם גורם מקצועי בתחום החסכון והפרישה לפנסיה. זכרו, תכנון פנסיוני יבטיח את העתיד הכלכלי שלכם ושל משפחתכם.

 


אין לראות במאמר זה משום ייעוץ פנסיוני או כל סוג אחר של ייעוץ והוא אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי מאיש מקצוע מוסמך המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.