יוצא/ת בקרוב לפנסיה ולגמלאות?

רוצה לעשות סדר בחסכון הפנסיוני שלך?

i פנסיה הינו אתר מוביל בישראל למידע בתחום קופות הגמל, קרנות השתלמות ותכנון פנסיוני. באמצעותינו תוכלו לקבל תכנון פנסיוני מקיף, מקצועי ובחינה כללית של תיק החיסכון הפנסיוני שלך.

גיל פרישה לפנסיה

גיל פרישה לפנסיה הוא הגיל בו אדם יכול לבצע פרישה מעבודה/פרישה לגמלאות בשל גילו, ולקבל קצבת זקנה מקרן הפנסיה, קצבת זקנה מהביטוח הלאומי או כל קצבת זקנה ממוצר פנסיוני שברשותו. עד 30 ביוני 2004 גיל פרישה לפנסיה לגברים היה 65 וגיל פרישה לפנסיה לנשים היה 60. בשנים האחרונות גיל פרישה לפנסיה עלה בהדרגה וכשיסתיים התהליך, גיל פרישה לפנסיה לגבר הוא 67 וגיל פרישה לפנסיה לאישה הוא 64. ישנם מגזרים שונים בהם גיל פרישה לגמלאות שונה, למשל אצל שופטים פרישה לגמלאות הוא 70 שנה וזאת ללא תלות במין השופט. אחת מהסיבות לשינוי גיל פרישה מהעבודה הינה תוחלת החיים שהשתנתה עד מאוד ועלתה מאוד בשנים האחרונות (על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בשנת 2013 גברים 80.3 ונשים 83.9).

ישנם עובדים רבים שרוצים להמשיך ולעבוד גם מעבר לגיל פרישה לפנסיה. החוק קובע שמעביד רשאי לפטר אדם אשר הגיע לגיל 67 שהוא גיל פרישת חובה לגברים ולנשים. במידה ומעביד יפטר עובד שהגיע לגיל זה, אין הדבר יחשב כפיטורים רגילים.

עובד, על מנת לדעת מהו גיל פרישה לפנסיה שלו, יכול להעזר במחשבונים העוסקים בתחום הפרישה לגמלאות והפנסיה באינטרנט, חשוב לדעת זאת משום שגיל פרישה לפנסיה משפיע גם על מועד הזכאות לקבלת קצבת זקנה מהמוסד לביטוח לאומי.

כיום אפשרי לבצע פרישה לגמלאות בגיל 60 ולקבל קצבה חודשית מהמוצר הפנסיוני שנרכש. זה כאמור לפני גיל פרישה לפנסיה על פי חוק. אולם, ככל שהקצבה החודשית ניתנת בגיל צעיר יותר, כך היא תהיה נמוכה יותר. הדבר אפשרי בעיקר במקומות עבודה ממשלתיים וציבוריים. לעיתים אפשרי לבצע פרישה לגמלאות גם בשלבים מוקדמים יותר ולזכות בתנאי פרישה שונים מהרגיל, אך הדבר תלוי במקום העבודה ובתנאים שהוא מעמיד לטובת העובדים המבצעים פרישה מעבודה.

הפרשות לקרן הפנסיה יקבעו במידה רבה, יחד עם תשואות קרן הפנסיה של העובד את גובה הקיצבה החודשית שלו. בנוסף, גם סוג קרן הפנסיה, היקף נכסיה ותמהיל עמיתיה יכול לקבוע את הקיצבה החודשית. כפי שניתן לראות, ישנם פרמטרים רבים, אשר ברובם אינם קשורים לגובה ההפרשות לקרן פנסיה בזמן תשלום.

מעוניינים לעשות סדר בחסכון הפנסיוני שלכם? רוצים לדאוג לעתידכם הכלכלי? כל שעליכם לעשות הוא למלא טופס קצר ופשוט המופיע בתחתית הדף וכך ללא כל התחייבות מצידכם תוכלו לתאם פגישה חינם עם גורם מקצועי בתחום.

זכרו, תכנון פנסיוני יבטיח את העתיד הכלכלי שלכם ושל משפחתכם.

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ פנסיוני או כל סוג של אחר של ייעוץ והוא אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי מאיש מקצוע מוסמך המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.