מעוניין לקבל יעוץ מיועץ כלכלי? מחפש יועץ פיננסי?

צוות מומחי האתר לייעוץ כלכלי וייעוץ פיננסי יסיעו לך לאתר את היועץ הפיננסי הטוב עבורך!

ייעוץ כלכלי וייעוץ פיננסי

עולם הכלכלה והפיננסים זר לרבים מאיתנו בחיי היום יום. כולנו נתקלים בחיינו בדילמות שקשורות לעולם הפיננסי אך התשובות או הפיתרון לדילמות אילו אינו פשוט עבור רובנו.

בדיוק למטרה זו נועד ייעוץ כלכלי או ייעוץ פיננסי. צוות מומחי הפיננסים של האתר שימח לסייע לך בבחירת יועץ פיננסי או יועץ כלכלי המתאים בדיוק עבור צרכי המשפחה שלך.

משפחות רבות (בדומה לעסקים רבים) נתקלות בחיי היום יום במצבים בהן צריך לקבל החלטות פיננסיות שונות. החלטות אליו יכולות להיות מכל תחומי החיים, למשל איזה פיקדון לעשות בבנק? לכמה תשלומים לחלק בכרטיס האשראי? איזו משכנתא לקחת? מהם מסלולי ההלוואה וריביות? איזה ביטוח לרכוש לבית או לרכב? וכך הלאה.

חוסר הבנה בעולם הפיננסי יכול לגרום לקבל החלטות שגויות הרות גורל על המשפחה שיכולות להתבטא בסכומי כסף גבוהים, שניתן היה לחסוך, או מצד שני למקסם את החסכונות של המשפחה והגדלת ההון הצבור על ידי אפשרות בסיוע מבית השקעות.

ייעוץ פיננסי למשפחה מתמחה במתן פתרונות מדויקים למשפחות ומסייע למשפחה בתכנון פיננסי נבון ונכון. לפעמים די בכמה מפגשים עם יועץ כלכלי או יועץ פיננסי למשפחה על מנת לעשות סדר בניהול הכספי של המשפחה והתוצאה – מעבר ממינוסים בבנק, לחצים נפשיים ולחצים כלכליים קשים, לחיי נוחות ורווחה. ייעוץ כלכלי יעוץ כלכלי יועץ פיננסי יועץ כלכלי

יועץ פיננסי למשפחה \ יועץ כלכלי למשפחה

תחום היעוץ הפיננסי או היעוץ הכלכלי נכנס חזק מאוד לארץ בשנים האחרונות יחד עם השחיקה של מעמד הביניים, נוצר מצב בלתי אפשרי ששני בני הזוג עובדים ומתפרנסים אך לא מצליחים לגמור את החודש. נשאלת השאלה מדוע? מדוע משפחה עם הכנסות של בין 15,000 ש"ח ל 20,000 ש"ח אינה מצליחה לגמור את החודש?

התשובה אינה חד משמעית. ברור שיוקר המחייה בישראל הוא גבוה מאוד ביחס למדינות ה OECD, וכל שרות או מוצר עולים כסף רב יחסית לכושר ההשתכרות שלנו, אבל לפעמים הבעיה נעוצה דווקא בניהול התזרים המשפחתי.

ניהול תקציב משפחתי דומה לניהול תקציב של חברה. בכל חברה יש נושאי משרה (מנהל כספים/CFO) שתפקידם לוודא את ניהולה התקין של החברה מבחינה פיננסית – אנשי הכספים, רואי חשבון וחשבים. תיכנון פיננסי נכון הוא חובה לעסק וקל לחומר למשפחה. אומנם התקציב המשפחתי הוא הרבה יותר נמוך מתקציבו של עסק או חברה אך העיקרון זהה. יועץ כלכלי או יועץ פיננסי פרטי מומחה יכול לבדוק מהן השגיאות בהתנהלותה הפיננסית של המשפחה, ובהתאם לכך למסור המלצות לתיקון ולשיפור. יועצים פיננסים עוסקים גם בליווי ובתכנון פיננסי כלכלי עבור המשפחה.

יעוץ פיננסי ויעוץ כלכלי – סעיפים חשובים

ככלל, מומלץ לרכז ולנהל את כל ההכנסות וההוצאות של משק הבית בטבלת אקסל, ובכך בעצם, לשלוט בתזרים ההכנסות וההוצאות. יש הוצאות קבועות, וכמובן ישנן הוצאות בלתי מתוכננות. הרעיון הוא לשלוט בכל רגע במאזן ההכנסות אל מול ההוצאות. גם אם ישנה הוצאה לא מתוכננת, עדיין, שליטה ב90% מההוצאות תיתן לכם תמונת מצב טובה על התנהלותכם הכלכלית.

  • בדיקת מצב חשבונות הבנק – יתכן ואנו משלמים עמלות מיותרים לבנק או משלמים ריביות גבוהות על חריגה/הלוואות קיימות, ומצד שני יש לנו חסכונות שאנו מקבלים ריבית נמוכה – מצב לא תקין. יועץ פיננסי מומחה לבנקאות בהחלט יוכל לסייע לנו בראיה הבנקאית – כיצד לפנות לבנק? וכיצד לנהל את חשבוננו בבנק?
  • תשלומים בכרטיס אשראי – מהם מועדי החיוב? האם אנו משלמים ריבית קרדיט מיותרת? האם ישנן הוצאות מיותרות? ייעוץ פיננסי על ידי יועץ כלכלי חכם, ביחד עם תכנון פיננסי נכון יכולים להקטין את תשלומי כרטיס האשראי באופן ניכר.
  • תשלומים קבועים שונים – האם ניתן להפחית את התשלומים הקובעים שאנו משלמים כל חודש לבזק? לאינטרנט? לטלוויזיה? לרשות המקומית? לעיתון? לסלולר? וכדומה. ברוב המקרים, ניתן לנהל משא ומתן עם גופים שונים ובכך לגרום להורדת התשלום החודשי בעשרות ₪. במונחים שנתיים זה מתבטא במאות ₪.
  • האם למשפחה יש ניהול תיקים ואם כן – כיצד הוא מנוהל? מהם דמי הניהול?
  • משכנתא – רובינו משלמים תשלומי משכנתא. מדובר על אחת ההוצאות הגבוהות והקבועות של כל משפחה. האם ניתן לצמצמם את תשלום המשכנתא? האם ניתן למחזר משכנתא? מומלץ לפנות ליועץ משכנתאות מומחה.
  • ביטוח – אנו משלמים ביטוחים רבים – ביטוח רכב, ביטוח משכנתא, ביטוח מבנה וחיים, ביטוח משלים, ביטוח סיעודי ועוד. כיצד ניתן לצמצמם את הוצאות הפרמיה החודשית בכל הביטוחים הללו? ברוב המקרים ניתן לנהל מו"מ עם חברת הביטוח ולהקטין את הוצאות הביטוח באלפי ₪ כל שנה.
  • האם למשפחה יש תוכנית חיסכון ואם כן – מהי?
  • האם לבני הזוג יש קופות גמל או קרנות השתלמות? אולי כדאי להעניק הכוונה גם לתחום זה על ידי יועץ פנסיוני.
  • יועצים כלכליים ליווי פיננסי ייעוץ כלכלי למשפחה יעוץ כלכלי למשפחה יעוץ פיננסי אימון פיננסי

עבודת היועצים הפיננסים והיועצים הכלכליים למשפחה

היועץ הפיננסי למשפחה ייפגש עם המשפחה אחת לחודש לרוב, וינסה להבין את התנהלותה הפיננסית. המשפחה תצטרך לספק ליועץ נתונים אישיים רבים הנוגעים להתנהלותה הכלכלי כגון תדפיסים מהבנק, כרטיס אשראי, דו"ח משכנתא ועוד. על מנת שהתכנון הפיננסי יהיה יעיל, על המשפחה לקחת חלק פעיל בתהליך. מבלי שיתוף פעולה מלא של המשפחה ורצון אמיתי וכנה לצאת ממצבם הפיננסי הקשה, עם היועץ הפיננסי הטוב ביותר לא יוכל לעזור!

יועץ פיננסי ותכנון פיננסי הם בראש ובראשונה עבור המשפחה ולמען המשפחה לכן התהליך יכלול את כל המשפחה – הורים וילדים. הבסיס הוא להבין על מה המשפחה מוציאה כסף וכיצד ניתן להקטין זאת.

יועץ כלכלי מומחה למשפחה יעבור ויסרוק את כל ההוצאות אחת אחרי השניה כך שבסופו של תהליך המשפחה תדע בדיוק מה היו הוצאותיה ואילו הוצאות הן הכרחיות ואילו לא.

שם המשחק ביעוץ פיננסי – הקטן הוצאות והגדל הכנסות

קבל הצעות עכשיו!