רוצה לערוך השוואת בתי השקעות בישראל?

מחפש בית השקעות לניהול תיקי השקעות?

מומחי האתר יסייעו לך במציאת בית ההשקעות הטוב בשבילך!

הצטרף וקבל הצעות להשוואת בתי השקעות מובילים

בחירת תיק השקעות ובחירת בית השקעות שיהיה אמון עליך היא עניין משמעותי שיקבע במידה רבה את מידת הרווחים וההצלחה שלך בהשקעותיך. חברות השקעות (בתי השקעות) הן רבות, הבלבול בעת בחירת בית השקעות הוא רב, ולקוחות רבים חשים כי הם חסרי כלים לביצוע השוואת בתי השקעות בצורה מושכלת ואובייקטיבית.


השוואת בתי השקעות השוואה

ריכזנו עבורך מידע אובייקטיבי על בתי השקעות מובילים לצורך השוואת בתי השקעות נכונה – בתי השקעות מומלצים. השוואת בתי השקעות מומלצים תאפשר לך לדעת מהו בית ההשקעות הטוב ביותר בעבורך ועבור צרכיך. צוות האתר ריכז עבורך בתי השקעות השוואה בטבלה פשוטה וברורה. בשוק קיימים כיום מגוון רחב של בתי השקעות מובילים וחברות ביטוח המנהלים מוצרים פנסיונים וניהול תיקי השקעות. לכן באמצעות השוואת בתי השקעות מובילים תוכלו להתרשם מכל אחד מהגופים ולבחור בין הגופים שאתם מעוניינים לקבל מהם הצעות לניהול הכספים שברשותכם.

מבנה בית השקעות

בית השקעות אמון על ניהול כספי לקוחותיו ושמירה על האינטרסים שלהם. בכל בית השקעות ניתן למצוא מבנה פנימי דומה:
מחלקת מחקר – מחלקת המחקר מנפקה את המחקר לבית ההשקעות לגבי שוק ההון ברמת המאקרו והמיקרו. מחלקת המחקר מנתחת את מניות, אגרות חוב ומכשירים פיננסים שונים, ומעלה את המלצותיה למחלקת ניהול השקעות. עובדי המחלקת ההשקעות נקראים אנליסטים או אנליסט ותפקידם לסקר את שוק ההון, כל אחד בהתאם למומחיותו – מיקרו, מאקרו, חו"ל, שווקים מתעוררים, מטבעות, התמחויות נקודתיות כגון מגזר הבנקאות, כימיקלים, היי טק, נדל"ן וכדומה.

מחלקת השקעות בית השקעות – מורכבת ממנהלי השקעות שמנהלים בפועל את המוצרים השונים – תיקים מנוהלים, קרנות נאמנות, קופות גמל, קרנות השתלמות ועוד. למנהלי ההשקעות יש רישיון לניהול השקעות שניתן להם על פי חוק מהרשות לנירות ערך. קבלת הרישיון היא עיניין מורכב – למודים ארוכים, בחינות קשות ותקופת סטאג' ארוכה.

מחלקת שיווק – מחקלת השיווק אחראית על שיווק המוצרים השונים של בית ההשקעות. לכל תחום יש את צוות השיווק שלו, לדוגמא – קרנות נאמנות – מחלקת שיווק קרנות נאמנות פונה בעיקר ליועצי ההשקעות בבנקים כי הרי אילו הם אשר רוכשים את הקרנות עבור לקוחותיהם.

מאוכזבים מהרווחים שמשיגה עבורכם קרן ההשתלמות או קופת הגמל או התיק המנוהל שלכם?

מחפש בית השקעות לניהול תיקי השקעות?

מעוניינים בהשוואת מנהלי תיקי השקעות בבתי השקעות?

כיצד עובדות חברות השקעות להשגת תשואה מקסימאלית?

חברות השקעות מנסות להשיג את התשואה המקסימאלית עבור משקיעיהן, לפיכך תרות בדרך קבע אחר אפיקי ההשקעה בעלי הפוטנציאל הגבוה ביותר להצליח במשימה זו, על פי אסטרטגיית ההשקעה שבחר הלקוח בעת פתיחת ניהול תיק השקעות. לשם כך, אפשר למצוא בכל חברות השקעות קבוצת מחקר, התרה אחר הזדמנויות, מנתחת את השוק ומנסה לאמוד את השינויים שעתידים לקרות בו – מסחר עצמאי בבורסה.

באופן פשוט יותר, חברות השקעות פועלות גם באופן יומיומי, זאת בתוקף התמחותן בניתוח השוק ובניהול סיכונים. מנהלי ההשקעות בבית השקעות העובדים אל מול לקוחותיהם, מחליטים כיצד לנהוג למול ההתפתחויות בשוק. האם להיכנס לאפיק השקעה מסוים או לצאת מאפיק אחר, כיצד לשנות את תמהיל הנכסים שבתיק ההשקעות, כיצד להקטין את הסיכון או להגדיל אותו בהתאמה – כל אלה בהתאם לדרישות הלקוח, על פיהן ביצע בחירת תיק השקעות ותמהיל סיכונים ספציפי. מנהלי תיקי השקעות בתי השקעות מומלצים

מה קורה לתעשיית ניהול ההשקעות בישראל בשנים האחרונות?

למעלה מ70 בתי השקעות נסגרו\התמזגו ובעצם נעלמו מהנוף. תהליך הקונסלידציה הזה עבר על שוק ההון בישראל דווקא לאחר וועדת בכר (שמטרתה הייתה הפוכה לחלוטין – עידוד התחרות בשוק על ידי דחיקת הבנקים החוצה מתחום ניהול הכספים הפנסיונים, קרי קופות גמל, קרנות השתלמות וכן מניהול הכסף הנזיל יותר, קרי קרנות הנאמנות, תעודות סל וניהול תיקים). כיום השוק הולך לכיוון של כמה בתי השקעות גדולים כגון פסגות, הראל, מיטב-דש ואקסלנס ושאר בתי השקעות בינונים כגון תמיר פישמן, אינפיניטי, אלטשולר הדס-ארזים לדוגמא.

בתי השקעות מובילים

כיצד נמדד בית השקעות? מדוע יש בתי השקעות מובילים ובתי השקעות שמדשדשים? הסוד טמון בפרמטרים רבים כגון אנשי בית ההשקעות, תשואות המוצרים של בית ההשקעות, גיוון המוצרים ופיזורם על פני השוק, יכולות שיווק, התמחויות בנישות מסויימות ועוד. בתי השקעות מובילים נמדדים על פי התשואות שהשיגו ללקוחותיו בתיק מנוהל, קרנות נאמנות או במוצרים הפנסיונים שהוא מנהל – קופות גמל, קרנות פנסיה, ביטוח מנהלים או קרנות השתלמות. התשואות אינן המשקל היחידי אלא מדידת התשואות היא כמובן בהתאם למדיניות ההשקעות של המוצר וכן בהשוואה למוצרים אחרים של בתי השקעות אחרים. מוצרים פיננסיים נמדדים בקטגוריות השוואה שונות, לדוגמא – קופות גמל עד 10% מניות, לכן בית ההשקעות שהשיג את התשואה הטובה ביותר – הוא המוביל והמומלץ באותה קטגוריה. מעבר לתשואות שהשיג בית ההשקעות, צריך למדוד גם את המדדים הנוספים המהותיים כגון סטיית תקן ומדד שארפ. מדדים אליו נותנים לנו עוד עומק במדידה ומראים לנו (ס.תקן) את התנודתיות של המוצר.

שם המשחק – יציבות לאורך זמן

בתי השקעות מומלצים הם אילו שלאורך זמן שומרים על יציבות בתשואות וביציבות בניהול ההשקעות. בית השקעות שמראה תשואות טובות כמה חודשים אבל בשאר הזמן אינו מוביל, מעלה חשש מאחר ואינו מראה על יציבות לאורך זמן וזה שם המשחק.

פרמטרים לביצוע השוואת בתי השקעות בישראל ובחירת תיק השקעות

  1. ראשית – בהשוואת בתי השקעות, חפשו מידע מוקדם. בתי השקעות נושאים על גבם מוניטין ופרסום. לגבי כל אחד מבתי ההשקעות אפשר למצוא שפע כתבות בעיתונות הכלכלית (כלכליסט, דה מרקר, גלובס), ובאמצעות חיפוש אינטרנטי פשוט ניתן ללמוד הרבה על הצלחותיהן של חברות השקעות, על הצלחת בחירת תיק השקעות שביצעו לקוחות, על תפקודן בתקופות שפל והצלחה בהשוואה לממוצע בשוק, על שינויים פרסונאליים ופרטים רבים נוספים שיעזרו לכם לבצע השוואת בתי השקעות מומלצים.
  2. בדקו את מדיניות ההשקעה של בית ההשקעות, בדקו האם המדיניות מתאימה לכם כמשקיעים, כיצד תשפיע מדיניות זו על בחירת תיק השקעות שתבצעו?
  3. השוואת בתי השקעות נעשית גם על פי הוותק של חברות השקעות אלה וביצועיהן לאורך תקופה שאינה פוחתת משלוש עד חמש שנים (רצוי לבצע השוואת בתי השקעות בעיקר אל מול הרווח הממוצע בשוק באותה תקופה).
  4. חפשו אחר חברות השקעות הפועלות גם בשווקים עולמיים והינן בעלות הידע והניסיון המקצועי עבור בחירת תיק השקעות במטבע זר (ולא דווקא בדולרים או ביורו).
  5. בצעו השוואת בתי השקעות גם על פי מנהלי התיקים המועסקים בחברות השקעות, מהו הרזומה המקצועי שלהם? מהו וותק העבודה הממוצע? ומהי התשואה שהשיגו תיקים שהיו באחריותם?
  6. מהי רמת השקיפות של בית השקעות? האם משתפות את לקוחותיהן בהחלטות האסטרטגיות ומנמקות אותן? האם מאפשרות ללקוחות גישה חופשית אל חשבונותיהם בכל עת?
  7. השוואת בתי השקעות בתקופת משבר. מהם הכלים העומדים בפני חברות השקעות להגנה על תיקי ההשקעות בתקופות ירידה של השוק? כיצד תדעו כי כספכם מוגן בפני הפסדים גבוהים בתקופה זו?
  8. השוואת בתי השקעות מתבססת במידה רבה גם על דמי הניהול שתגבה מכם החברה, זאת בהתייחס לדמי הניהול השוטפים, דמי מכירה וקניה של ניירות ערך ודמי שמירה. יש לדעת, כי דמי הניהול הם גבוהים יותר בעת בחירת תיק השקעות בסכום קטן יותר. ועם זאת חשוב שלא להתפתות לדמי ניהול נמוכים. זכרו, כי עלות דמי הניהול הנמוכה תהיה זניחה מאוד במידה והמנהל ה"זול" יבצע בחירת תיק השקעות, שתתברר כשגויה בסופו של דבר. בתי השקעות מומלצים.
  9. בדקו מהם תנאי הכניסה אותם הגדירו בית השקעות. ישנן חברות השקעות המאפשרות בחירת תיק השקעות רק ללקוחות בעלי סכום השקעה ראשוני של 200,000 ₪, וישנם בתי השקעות קטנים יותר, המאפשרים בחירת תיק השקעות גם בסכומי כניסה נמוכים יותר.
  10. ובשורה התחתונה – האמינו לאינטואיציות ולתחושות הבטן, היוועצו באנשי המקצוע המתאימים לאורך הדרך, והיעזרו בחברים בעלי ניסיון בתחום ההשקעות לצורך בחירת תיק השקעות והשוואת בתי השקעות.

בית השקעות בישראל יכול לספק ללקוח מטריה שלמה של מוצרי השקעות למיניהן – קרנות נאמנות, תעודות סל, ניהול תיקי השקעות פרטיים, חדר מסחר- ברוקראז', מחלקות מסחר ומחקר, שירות לקוחות ועוד. כיום בית השקעות בישראל חייב לעמוד ברגוליצה גבוהה ובפיקוח של הרשות לניירות ערך. בשנים האחרונות חלו שינויים מבניים בשוק ההון, בעיקר בעקבות המשבר הגדול ב 2008. הרגולטור בישראל הסיק מסקנות מהמשבר ושלל תקנות ודרישות חדשות הועלו לבתי השקעות בארץ.

בתי השקעות כיום מתמודדים לא רק עם ליבת עסקיהם, קרי ניהול כסף עבור לקוחות, אלא גם מתנהלים אל מול הרשות לניירות ערך בעמידה בדרישות. לאור כל זאת ניתן לראות בשנתיים האחרונות תהליך של קונסלידציה בשוק – התמזגות של בתי השקעות בסדר גודל קטן – בינוני לבית השקעות גדול יותר. לדוגמא – מיטב התמזג עם גאון ועם ישיר. כיום בית השקעות בגודל ממוצע בשוק צריך להשקיע סכומי כסף גבוהים במיוחד ברגולציה ובמחקר.

אתר הבורסה בתי השקעות מומלצים, בתי השקעות מובילים.

מחפשים ניהול השקעות טוב? מעוניינים לבצע השוואה בין בתי ההשקעות השונים? כל שעליכם לעשות הוא למלא טופס קצר ופשוט המופיע בתחתית הדף וכך ללא כל התחייבות מצידכם תוכלו לקבל הצעות אטרקטיביות חינם לניהול כספכם. עתה, כל שתצטרכו לעשות הוא לבחור את ההצעה האטרקטיבית ביותר עבורכם מבין ההצעות שתקבלו.