אולי יש קרנות השתלמות טובות יותר מהקרן שלך?

היום זה ממש פשוט, קל ומהיר להעביר את קרן ההשתלמות שלך לקרן טובה יותר!

קבלו הצעות ללא התחייבות לקרן ההשתלמות שלכם

i פנסיה הינו אתר מוביל בישראל למידע בתחום קופות הגמל, קרנות השתלמות ותכנון פנסיוני. באמצעותינו תוכלו לקבל תכנון פנסיוני מקיף, מקצועי ובחינה כללית של תיק החיסכון הפנסיוני שלך.

השוואת קרנות השתלמות השוואה מתקדמת

הסמכות הבלעדית לקבוע באיזה קרן השתלמות להיות חבר (בתנאי שאתה זכאי לקרן השתלמות), היא בידי העובד. ולכן, בחירת קרן השתלמות היא בידיים שלכם. אך לפני שמבצעים בחירת קרן השתלמות רצוי לבצע השוואת קרנות השתלמות דמי ניהול.

השוואת קרנות השתלמות השוואה מתקדמת מבוססת על נתוני משרד האוצר

בחירת קרן השתלמות היא בהתאם לשיקולים דומים לאלה המלווים כל השקעה בתוכנית חסכון או בשוק ההון ולכן חובה עלינו לבצע השואת קרנות השתלמות השוואה מתקדמת. בשוק קיימות כיום קרנות השתלמות רבות ומגוונות. מומלץ שבחירת קרן השתלמות תהיה על פי מספר מדדים חשובים כמו ביצועי קרן השתלמות, הסיכון שלהן, דמי הניהול, חוסנו של הגוף המנהל, רמת השירות ועוד. לכל קרן השתלמות סיכון שונה וביצועי קרן השתלמות שונים, ומומלץ מאוד לערוך השוואת קרנות השתלמות השוואה לפני בחירת קרן השתלמות. בהשוואת קרנות השתלמות דמי ניהול כדאי לבחון כל קריטריון לעומק, ולהחליט מהו התמהיל המתאים לכם ביותר. כדאי להעזר באתר "גמל נט" שמפעיל משרד האוצר שיאפשר לכם לבצע השוואה קרן השתלמות השוואה ולהשוואת ביצועי קרן השתלמות.

[dynamic_table table="4"] [dynamic_table table="2"]

השוואה קרנות השתלמות – לאחר שביצעתם השוואת קרנות השתלמות דמי ניהול והגעתם למסקנה כי אינכם מרוצים מביצועי קרן השתלמות שלכם, באפשרותכם להעביר את כספכם לקרן השתלמות אחרת, טובה יותר. החוק מתיר לעובד לבצע העברת קרן השתלמות ולהעביר את כספי קרן ההשתלמות שלו לקרן השתלמות אחרת, בכל עת שיבחר. ההעברה נעשית תוך שמירה על הוותק שנצבר בקרן הקודמת. זכור, העברת קרן השתלמות לקרן בעלת תשואות גבוהות לאורך זמן תביא לרווח משמעותי על פני תקופת זמן ארוכה.

להלן מדדים העיקריים אותם יש לבחון כאשר מבצעים השוואת קרנות השתלמות (השוואת קרנות השתלמות):

  • תשואות – ביצועי קרן השתלמות הוא אחד המדדים החשובים ביותר כאשר מבצעים השוואת קרנות השתלמות השוואה מתקדמת לצורך בחירת קרן השתלמות. ככל שביצועי קרן השתלמות גבוהים יותר, כך נרוויח יותר. פרק הזמן בהשוואת קרנות השתלמות חייב להיות ארוך. לדעתנו לפחות 5 שנים. מומלץ להימנע מהשוואת קרנות השתלמות על פני תקופה קצרה בבחירת קרן השתלמות ולא להתפתות אחרי ביצועי קרן השתלמות מצוינים אך בטווח קצר. יש לשים לב כי מדובר על השוואת קרנות השתלמות באותו מסלול. ביצועי קרן השתלמות שמפורסמים ע"י בתי ההשקעות הן תשואות נומינליות ברוטו לפני דמי ניהול. מומלץ לבדוק גם את התשואות הנומינליות נטו שהן בניכוי דמי ניהול – השוואה קרנות השתלמות.
  • רמת הסיכון – בהשוואת קרנות השתלמות, כאשר בוחנים ביצועי קרנות השתלמות, חייבים לבדוק את רמת הסיכון של קרן ההשתלמות. בתי ההשקעות נוטים להדגיש את ביצועי קרן השתלמות בניהולם ומתעלמים מרמת הסיכון שנלקחה על מנת להשיג תשואה זו. רמת הסיכון נמדדת על-פי מדד סטטיסטי הנקרא סטיית תקן. סטיית התקן בוחנת את תנודתיות תשואות הקרן. ככל שסטית התקן גבוהה יותר, כך ההשקעה בקרן ההשתלמות נחשבת מסוכנת יותר ולהיפך. בחירת קרן השתלמות חייבת לקחת בחשבון לא רק את התשואה אלא גם את רמת הסיכון שבה הושגה התשואה.
  • דמי הניהול – השוואת קרנות השתלמות דמי ניהול – דמי הניהול בקרן השתלמות הם העמלה שאנו משלמים לבית ההשקעות עבור שירותי הניהול שלו. ישנם דמי ניהול שונים בין קרנות השתלמות שונות. יש להתייחס לגובה דמי הניהול כגורם חשוב בבחירת קרן השתלמות בהשוואת קרנות השתלמות. ככל שדמי הניהול שלנו נמוכים יותר, כך ביצועי קרן השתלמות גבוהים יותר. השוואת קרנות השתלמות דמי ניהול עכשיו!
  • מדד שארפ – זהו מדד שבוחן את היעילות בה משיגה קרן ההשתלמות את תשואותיה ביחס לסיכון. המדד מחושב ע"י חלוקת ביצועי קרן השתלמות בסטיית התקן שלה. בהשוואת קרנות השתלמות נבדוק מהו מדד שראפ שלה וככל שהמדד גבוהה יותר כך ביצועי הקרן טובים יותר – השווה קרנות השתלמות.
  • הגוף המנהל – כדאי לבחון היטב בידי מי אנחנו עומדים להפקיד את כספינו. יש לבחון את יציבות הגוף העומד מאחורי הקרן. כדאי לבדוק האם מדובר בגוף בעל מוניטין חיובי לאורך זמן, בעל איתנו ויציבות פיננסית, הישגים בניהול השקעות ובמתן שירות איכותי ללקוחותיו. הפקדות לקופות גמל והפקדות לקרנות השתלמות נעשות על בסיס שוטף חודשי ומבוצעות על פני כל השנה כאשר בדרך כלל, בסוף השנה היקף ההפקדות עולה משמעותית לצורך ניצול הטבות המס הגלומות במכשירים הפנסיונים הללו.

קחו לכם את הזמן ובצעו השוואת קרנות השתלמות על מנת שתהיה לכם את ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם בבחירת קרן השתלמות – השווה קרנות השתלמות עכשיו!

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ פנסיוני או כל סוג של אחר של ייעוץ והוא אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי מאיש מקצוע מוסמך המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.