מעוניין לקבל הצעות להשוואת קרנות פנסיה?

מעוניין להעביר את קרן הפנסיה שלך לקרן טובה יותר?

כל מה שצריך לדעת על קרן פנסיה מקפת

כיום נחשבת מגדל מקפת החדשה לגוף אמין ואתר האינטרנט של מגדל מקפת החדשה עומד לרשות חברים מרוצים. אך למעשה, קרן הפנסיה מגדל מקפת החדשה הוקמה באמצע שנות התשעים כדי לענות על צרכים חדשים. על מנת להבין את המשמעות של הקרן ואת ההבדלים בין מגדל מקפת החדשה לבין קרן מקפת הותיקה יש לחזור מעט אחורה ולבצע סריקה כרונולוגית של מהלך האירועים.

קרן מקפת הותיקה ושנות הפעילות הראשונות

קרן פנסיה מקפת הוקמה במקור על מנת להבטיח ביטוח פנסיוני לחברי הסתדרות הפקידים, עובדי מנהל המדינה ועובדי זרועות השירותים השונים. בניגוד לקרנות פנסיה אחרות באותה תקופה, כיסויי הפוליסה של קרן מקפת הותיקה התרכזו בשלושה תחומים עיקריים. התחום הראשון הוא מתן "פנסיית זקנה", אשר נחשב לכיסוי הנפוץ והרחב ביותר. כיסוי זה מבטיח הכנסה קבועה לכל מי שחבר בקרן הפנסיה מקפת החל מרגע הפרישה ולכל ימי חייו.

בשנות הזקנה כיסוי זה מהותי לשמירה על רמת חיים גבוהה ולכן מדובר על תנאי כמעט הכרחי לקיומן של קרנות פנסיה. התחום השני בו התמחתה קרן מקפת הותיקה הוא מתן פנסיית נכות, הרלוונטית למקרי אובדן כושר עבודה, לפני ההגעה לגיל הפרישה הקבוע בחוק, וזאת כתוצאה ממחלה או מנכות. תחום ההתמחות השלישי הוא מתן פנסיית שארים, אשר בה מועברים כספי וזכויות הפנסיונר אם נפטר לשאריו כפי שהוא עצמו קובע אותם.

הקמת קרן הפנסיה מגדל מקפת החדשה

לאחר כמעט 40 שנות פעילות של קרנות מקפת הותיקות החליטו הממונים במשרד האוצר שלא לאפשר כניסת מצטרפים חדשים החל משנת 1995, ולהקים קרנות פנסיה חדשות לעמיתים חדשים. במילים אחרות, החל משנת 1995 לא ניתן היה להצטרף כחבר אל קרנות מקפת הותיקות אלא רק אל קרנות הפנסיה החדשות. בנוסף, בשנת 2002 הולאמו הקרנות הותיקות ועברו לניהולם של מנהלים מורשים במשרד האוצר. שנתיים לאחר מכן נרכשו קרנות הפנסיה החדשות על ידי חברות ביטוח גדולות במשק, כמו מגדל, ומכאן מקור השם קרן הפנסיה מגדל מקפת החדשה.

ממשק משופר להתנהלות מול קרן הפנסיה

ישנם יתרונות רבים לרכישת קרנות הפנסיה על ידי מגדל חברה לביטוח. ראשית, בעת הרכישה יצרה קבוצת מגדל מערכת מתואמת של היכולת הפנסיונית והגדילה אותה בצורה משמעותית. חברי מגדל מקפת החדשה נהנים כיום מגב כלכלי איתן בדמות אחת מחברות הביטוח הגדולות במדינה. עמיתי קרן הפנסיה זוכים לא רק לביטחון בעת שנות העבודה והפרשת הכספים, אלא גם לשירות והגנה מלאים לאחר הפרישה. היות ולקרן מגדל מקפת החדשה מאות אלפי חברים, דואגת חברת הביטוח מגדל להפעלת אתר אינטרנט אינטראקטיבי משוכלל אשר דרכו ניתן לקבל מידע בקלות וביעילות. חברת הביטוח מגדל, בנוסף להיותה בעלת קרן הפנסיה מקפת, מנהלת קופות גמל וקרנות השתלמות אשר גם עליהן ניתן לקבל מידע דרך האתר. רשימת התפקידים המלאה של מגדל מקפת החדשה ושאר בעלי המשרות בחברה מופיעים במלואם, כולל תקנות הקרנות והקופות, שיתופי פעולה עם חברות אחרות, לקוחות עיקריים וטפסים למילוי על ידי העובד או המעסיק.

באמצעות התחברות לשירות מעקב אחרי מצב קרן הפנסיה מגדל מקפת החדשה ניתן ליהנות מקבלת עדכונים לגבי הקרן ולבדוק בכל רגע נתון את מצב החשבון. לסיכום, חברת מגדל עשתה צעד חשוב לקראת שיפור הממשק בין האזרח לקרן הפנסיה שלו ומביאה זאת לידי ביטוי באמצעות קרן מגדל מקפת החדשה. התעניינו גם אתם לגבי הפנסיה והבטיחו עתיד טוב יותר אשר יכול להתחיל כבר מעכשיו.

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ פנסיוני או כל סוג של אחר של ייעוץ והוא אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי מאיש מקצוע מוסמך המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.