מעוניין להשוות קופות גמל?

מחפש את קופת הגמל הטובה ביותר עבורך?

אנחנו יכולים לסייע לך!

i פנסיה הינו אתר מוביל בישראל למידע בתחום קופות הגמל, קרנות השתלמות ותכנון פנסיוני. באמצעותינו תוכלו לקבל תכנון פנסיוני מקיף, מקצועי ובחינה כללית של תיק החיסכון הפנסיוני שלך.

מידע על מערכת גמל נט קופת גמל Gemel Net

גמל נט Gemel Net הינה מערכת מידע באתר משרד האוצר המציגה נתונים אודות קופות גמל וקרנות השתלמות. מערכת גמל נט Gemel Net מאפשרת לבצע השואת קופות גמל וקרנות השתלמות. ניתן לבצע באמצעות מערכת גמלנט Gemelnet השוואה בין קופות גמל שונות וכן לבצע השואת קופות גמל למדדי שוק רלוונטים. מערכת גמלנט Gemelnet היא כלי חשוב בידי האזרח על מנת שיוכל לעמוד את טיב קופת הגמל ולהתמודד עם הבחירה בין קופות גמל וקרנות השתלמות שונות כאשר הוא מבצע השואת קופות גמל.

הנתונים נלקחו מפרסום החברות ובאחריותן המלאה. טל"ח

בעבר, המעביד הוא זה שהיה בוחר עבור עובדיו את קופת הגמל וקרן ההשתלמות בה יופקדו הכספים. כיום, ההחלטה באיזו קופת גמל וקרן השתלמות להשקיע היא בידי העובד. כל עובד צריך להחליט על קופת הגמל שהוא מעדיף. בנוסף במידה והעובד אינו מרוצה מהביצועים של קופת הגמל שלו, הוא יכול לבצע העברת קופת גמל ולהעביר את כספו לקופת גמל אחרת, טובה יותר. אך בטרם עושים זאת, רצוי לבצע השואת קופות גמל. מערכת גמל נט Gemel Net מאפשרת לנו לבצע השואת קופות גמל בצורה הטובה יותר.

לפני שמבצעים השואת קופות גמל באמצעות מערת גמלנט gemelnet, ולאור ההיצע רב של קופות גמל מסוגים שונים, כדאי לרכוש את הכלים הבסיסיים שיאפשרו לנו לבחור את קופת הגמל המתאימה ביותר עבורנו בהתאם לצרכינו והעדפותינו. מערכת גמל נט gemel net מאפשרת לבצע השואת קופות גמל שונות ולבדוק את ביצועי קופות הגמל השונות לאורך זמן, לבדוק את דמי ניהול קופות גמל ונתונים נוספים המסייעים לבצע הערכה לאיכות קופת הגמל. גמלנט gemelnet מאפשרת להציב את הנתונים בטבלה או בגרף ואף לייצאם לקובץ אקסל בלחיצת כפתור פשוטה. את תשואות קופות הגמל ניתן להשוות למדדי שוק נבחרים. גמל נט gemel net הינה מערכת ידידותית למשתמש וכוללת הסברים מפורטים לתפעולה כך שכל אחד יכול לעשות בה שימוש לצורך השואת קופות גמל.

הפרמטרים העיקריים עליהם יש לשים דגש בעת השואת קופות גמל וקרנות השתלמות במערכת גמלנט gemel net הם:

  • תשואות קופות גמל – על מנת שנוכל לעמוד את מידת הצלחה של קופת גמל מסוימת בהשוואת קופות גמל, נבדוק באמצעות גמלנט gemelnt את התשואה השנתית הממוצעת של הקופה בשנים שעברו ונשווה אותה למדדי שוק רלוונטים. כמו כן נשווה אותה לקופות גמל אחרות. כדאי שהשואת קופות גמל תעשה על פרק זמן ארוך יחסית (רצוי מעל 5 שנים) וכי מדובר על השואת קופות גמל באותו מסלול. יש להימנע מהשואת קופות גמל על טווח קצר. תשואה עודפת של אחוז בשנה בין קופה לקופה יכול להתבטא ברווח של עשרות אלפי שקלים לאורך שנים.
  • רמת הסיכון – יש לבדוק את רמת הסיכון של הקופה. רמת הסיכון נמדדת על פי סטיית תקן. סטיית תקן מודדת את תנודתיות הקופה. ככל שסטיית התקן גבוהה יותר, כך קופת הגמל מסוכנת יותר. בהרבה מאוד מקרים, נוטים לשים דגש על התשואה הגבוהה בקופת הגמל ולהתעלם מרמת הסיכון אשר לקח מנהל הקופה על מנת להשיג תשואה זו. סיכון גבוה יכול מצד אחד להניב לנו רווחים גבוהים מאוד בתקופת שגשוג אך בתקופת שפל הוא גם יכול להניב לנו הפסדים כואבים. גמל נט gemel net נותנת את סטיית התקן של כל קופת גמל.
  • דמי הניהול – דמי הניהול הם העמלה שאנו משלמים עבור ניהול קופת הגמל. תשואות קופות הגמל שמפרסמים הם תשואות לפני דמי ניהול קופות גמל ולכן דמי הניהול שגובים מאיתנו יקטינו את התשואה שלנו ובכך יקטינו את הסכום שנצבר לחסכון. ישנם הבדלים בדמי הניהול בין קופות הגמל השונות ולכן, זהו שיקול מרכזי שיש לקחת בחשבון כאשר משקיעים בקופת גמל. נכון שלפעמים ההבדלים בין העמלות נראים לנו קטנים וזניחים אך מכיוון שקופות הגמל הם מכשירי השקעה לשנים רבות והעמלה משולמת על החסכון כל שנה מחדש. בצע באמצעות גמלנט gemelnet השוואת דמי ניהול בין קופות הגמל השונות.
  • הרכב נכסים – כלי שמאפשר לנו לבחון את מדיניות ההשקעה של קופת הגמל ואת התפלגות הנכסים בה. ממסלול הקופה ניתן להסיק האם שיעור אחזקתה במניות גבוהה או נמוכה יחסית. ככלל ככל שמרכיב המניות בקופת הגמל גבוה יותר, כך קופת הגמל מסוכנת יותר. גמלנט gemelnet נותנת לנו את הרכב הנכסים בכל קופת גמל.
  • בנוסף, מאפשרת לכם מערכת גמל נט gemel net השוואה של מגוון פרמטרים נוספים, בדומה למערכת השתלמות נט.

רוצה לשפר את התשואות של קופת הגמל שלך?

רוצה להשוואת בין בין קופות הגמל הקיימות בישראל?

רוצה לדמי ניהול נמוכים יותר בקופות הגמל שלך?

קבל הצעות לניהול קופות הגמל שלך מ 3 בתי השקעות אטקרטיביים!

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ פנסיוני או כל סוג אחר של ייעוץ והוא אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי מאיש מקצוע מוסמך המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.