מעוניין לקבל הצעות מחברות השקעות מובילות?

מעוניינת להשוואת בין חברות השקעה לניהול השקעות ובתי השקעות?

בחירת חברת השקעות ובית השקעות לניהול השקעות

i פנסיה הינו אתר מוביל בישראל למידע בתחום קופות הגמל, קרנות השתלמות ותכנון פנסיוני. באמצעותינו תוכלו לקבל תכנון פנסיוני מקיף, מקצועי ובחינה כללית של תיק החיסכון הפנסיוני שלך.

בחירה בין חברות השקעה וביצוע בין בתי השקעות השוואה לבחירת בית השקעות לניהול השקעות היא בחירה מורכבת ומשמעותית, שתקבע במידה רבה את מידת הרווח וההפסד שלך מההשקעות שתבצע.

חברת השקעה או חברת השקעות פרטית אמונה על מציאת אפיקי ההשקעה הטובים ביותר עבור לקוחותיו (תיק השקעות מומלץ), ואלה שיניבו להם את הרווחים הגבוהים ביותר לאורך זמן. בעת בחירת חברת השקעות פרטית שם הלקוח את מבטחו בהם ובהחלטות שתתקבלנה. בשעת בחירת חברות השקעה או חברות השקעות היא עניין בסיסי ונדרש, שהפעם נדון כיצד לבצע השוואת חברות השקעות בישראל בצורה נכונה וכן מסחר במניות.

מהם הפרמטרים לבחירת חברת השקעות לניהול השקעות (בית השקעות)?

 1. מיהו הגוף האמון על ניהול תיק השקעות. מומלץ לבדוק מהו המוניטין של חברת השקעות פרטית העוסקת בניהול השקעות, כמה שנים החברה קיימת בשוק?
 2. כמה מנהלי תיקי השקעות יש בחברת ההשקעות, מהו אופן העבודה שלהם, מהי התדירות בה הם מתחלפים? בעת בחירת בתי השקעות צריך לבדוק גם את שאר העובדים בחברה ומידת הוותק שלהם.
 3. מהי רמת הרגוליצה והפיקוח על בית השקעות? האם יש משרת סמנכ"ל רגולציה? כיום, כאשר הרגוליצה והפיקוח מיצד הרשות לניירות ערך, הבורסה, המפקחעל הביטוח והשון ההון וגופים נוסיפ מקשה מאוד על בית השקעות לפעול אך מצד שני הפיקוח ההדוק מעלה את רמת הביטוחן של הלקוחות ואת שמירת אמון הציבור. בכל בית השקעות חייבים להקפיד על ביצוע הוראות החוק.
 4. מי הם האנשים שיהיו אמונים על ניהול השקעות. מומלץ לבדוק מהו הניסיון של האדם איתו תעבוד באופן ישיר, ומה היו הישגיו בעבר בניהול השקעות בעלי הרכב דומה?
 5. יש לוודא, כי פעילויות ניהול תיק השקעות בניהול תיקים  מבוצעות בשקיפות מלאה. לך כלקוח יש זכות מלאה לדעת מהם הגורמים להחלטות שמקבל בית ההשקעות וחברת השקעות, מהי אסטרטגיית ההשקעות שלו לטווח הקצר ולטווח הארוך לניהול השקעות.
 6. כאשר מבצעים בין בהשוואת חברות השקעות בישראל כדאי לדעת גם לגבי הפעילות של אותו בית השקעות בארץ מול חו"ל, ניסיון וידע הנדרשים בעיקר כאשר בוחר בית ההשקעות (חברת השקעות) להשקיע באפיקי מט"ח – ניהול תיקים טוב.
 7. מהן רמות הסיכון המוצעות על ידי בתי השקעות הן בחלק המנייתי והן בחלק הסולידי. בנוסף, יש לבדוק את מידת הפיזור של אפיקי ההשקעה באותו תיק השקעות. מומלץ לבדוק כיצד ובאיזו תדירות משתנים אפיקי ההשקעה וכן לבדוק מהו תיק השקעות מומלץ עבורך ובהתאם לזה לבנות ניהול תיקים נכון ומדוייק. בית השקעות הפועל במקצויו ולטובת לקוחותיו ינסה להתאים עד כמה שאפשר את התיק לפרופיל שלך.
 8. מה גודל מחלקת המחקר של בית השקעות או של חברת השקעות פרטית? מהם תפקידה וכיצד אלה משמשים בתהליך קבלת ההחלטות בבניית תיק השקעות מומלץ? ככל שמחקלת המחקר גדולה יותר בית השקעות כך גם הדעות והתתמחויות השונות של האנליסטים יהיו מגוונות.
 9. בעת בחינת והשוואה בין חברות השקעות בישראל, חשוב לקבל דוגמאות לממשקים הניתנים ללקוח, כמות המידע שהלקוח יכול לקבל דרך ממשקים אלה, ומידת השקיפות שהלקוח זוכה לה בניהול תיק השקעות. מומלץ כמובן שהשקיפות תהיה רבה ככל האפשר מצד חברת ההשקעה.
 10. בעת בחירת חברת השקעות פרטית, השוואה רלוונטית היא גם לגבי מידת התדירות בה יקבל הלקוח עדכונים מבית ההשקעות ומחברות השקעות  ובאיזה פורמט (דואר, מיילים, פקס)?
 11. בדקו כיצד התנהל בית ההשקעות בעיתות משבר ושפל. מה היו התשואות שלך לעומת תשואות השוק הממוצעות באותה תקופה? בצעו בין בתי השקעות השוואה ובידקו מי התנהל טוב יותר בעת משבר.
 12. יש לבחון את ביצועי מנהל תיק השקעות – מומלץ לאורך זמן ולהיזהר במיוחד מביצועים של תקופות זמן קצרות, בין אם הן חיוביים או שליליים.
 13. בעת בחירת חברת השקעות פרטית השוואה נוספת הנדרשת להתבצע היא בהתאם לרמת השירות ודרכי ההתקשרות עם מנהל תיק השקעות. מומלץ לבדוק מהן דרכי ההתקשרות, האם הפניה היא ישירות אל מנהל השקעות או אל מחלקת שירות לקוחות, ומהי מידת הזמינות של הגורמים השונים?
 14. זיכרו שניהול השקעות או ניהול תיקי השקעות שונה בכל בית השקעות הן בכוח האדם המקצועי, התמחויות והשירות לכן כשאתה עומד לבחור מנהל לניהול תיקי השקעות מומלץ להתרשם מכלל החברה וכמובן לנסות ולקבל המלצות ממכרים שלך שכבר מכירים את חברת ההשקעות ואת מנהלי התיקים, בעיקר נכון הדבר במסחר עצמאי בבורסה.

פרמטר חשוב בבחירת חברות השקעות- השוואה בין עלויות דמי הניהול

עבור ניהול תיק השקעות גובה בית השקעות או חברות השקעות סכומים שונים – אילו דמי הניהול הכרוכים בתיק, כך שבעת בחירת חברת השקעות נדרש לבדוק מהן העלויות השונות, בדגש על דמי ניהול, עלות קניה ומכירה וכן דמי השמירה הנגבים בעבור ניהול התיק. יש לשים לב, כי פעמים רבות בעת בחירת בחברות השקעות בין דמי הניהול הופכת לפרמטר המרכזי ביותר בבחירת חברת ניהול תיק השקעות מומלץ,  וכי לעיתים ניתן להתמקח על דמי הניהול המבוקשים שחברת השקעות גובה.

ניהול תיקים מורכב ברוב המקרים מעלמות ניהול התיק שגובה בית ההשקעות ומעלמות קניה/מכירה לכן פערים קטנים בעמלות הללו יכולות לעשות את ההבדל בין תשואה טובה לתשואה גרועה.

בשנים האחרונות היה מהפך גדול מאוד בשוק ההון מכל הבחינות. וועדת בכר ברשותו של יוסי בכר חולה לשינויים גדולים מאוד בשוק ההון, שינויים שהשפיעו בעיקר על חברות השקעות, חברות לקרנות נאמנות והבנקים. בעבר היה יחסית פשוט להקים ונהל חברת השקעות – כל מה שהיית צריך זה לקוחות, מחשב גישה למסחר בבורסה, ידע ורישיון לניהול ועוד כמה פרטים טכניים. לאחר יישום המלצות הוועה, חברות ההשקעות בישראל נדרשו לעמוד ברגולציה כבדה, פיקוח הדוק וכן לאייש שלל תפקידים מנהלתיים חדשים (לדוגמא -סמנכ"ל רגולציה). כל השינויים הללו גרמו לחברות השקעות להיסגר או להימכר לחברות השקעות גדולות יותר ובכך להתמזג ולהמשיך לעבוד. חסימי הכניסה לחברת השקעות חדשה היו גבוהים ביותר, וכך גם כיום.

אנו עדים לתהתליכים של מיזוגים בשוק ההון – בית השקעות קטן או בינוני מתקשה מאוד לעמוד בתחרות הקיימת מצב בתי ההשקעות הגדולים וכן בהוצאות התיפעול ההולכות וגדלות עם הזמן. תהליך זה אינו חיובי במיוחד עבור הציבור מאחר ורמת התחרות בין בתי השקעות יורדת – יש פחות שחקנים בשוק. בזמן האחרון נשמעים קולות מצד בתי ההשקעות הקטנים בדבר התאמת הרגולציה באופן יחסי כך שבית השקעות קטן יוכל להמשיך ולפעול.

מחפשים מנהלי תיקי השקעות טובים? מעוניינים לבצע השוואה בין בתי ההשקעות השונים ובין חברות השקעות? כל שעליכם לעשות הוא למלא טופס קצר ופשוט המופיעה בתחתית הדף וכך ללא כל התחייבות מצידכם תוכלו לקבל  הצעות אטרקטיביות חינם לניהול כספכם. עתה, כל שתצטרכו לעשות הוא לבחור את ההצעה האטרקטיבית ביותר עבורכם מבין ההצעות שתקבלו.

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ פנסיוני או כל סוג של אחר של ייעוץ והוא<אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי מאיש מקצוע מוסמך המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים שלכל אדם.