מעוניין לקבל הצעות למערכת מסחר במניות און ליין בבורסה בארץ ובארה"ב?

מעוניין לקבל השוואת עמלות למסחר במניות בחו"ל?

קבל הצעות ממומחים לחדרי המסחר הטובים המתמחים במסחר מניות בבורסה ובארה"ב

מסחר מניות בבורסה – הטיפים הקטנים והחשובים באמת

במאמר זה נדון במערכות מסחר בבורסה בארץ ובארה"ב. ברוב חדרי המסחר בישראל ניתן לסחור במניות בבורסה בישראל, באירופה ובעיקר בבורסות האמריקאיות – נסד"ק, S&P 500 ודאו ג'ונס בצורה מקוונת – דרך מערכות מסחר און ליין ללא התערבות של ברוקר (נקרא גם מסחר און ליין בבורסה) או באמצעות ברוקרים שיושבים בחדר המסחר מול מסכי המחשב.

מסחר במניות בבורסה ★ מערכת מסחר און ליין ★ מסחר במניות באינטרנט

ישנם הבדלים רבים ומהותיים בין מערכת מסחר און ליין בבורסה לבין ביצוע מסחר בעזרת ברוקר אנושי. ההבדלים כה גדולים שסוחרי ניירות ערך רבים יעדיפו את אחת משתי השיטות וכמובן לכל שיטה יש את החסרונות והיתרונות שלה.

היתרונות של מערכת מסחר און ליין בבורסה (מסחר במניות באינטרנט)

 • מערכת מסחר במניות בבורסה באופן אוטומטי (מסחר אוטומטי) מציעה גישה מהירה לשוקי העולם 24 שעות, 7 ימים בשבוע. אתה לא תלוי באף אחד מלבד קישור יציב ומהיר לאינטרנט, אפשרי גם מהסמארטפון שלך!
 • ביצוע פעולות קניה/מכירה באופן מיידי ללא תלות בברוקר. יש לך שקיפות מלאה לגבי מהלך המסחר.
 • מערכת מסחר און ליין למסחר במניות באינטרנט כוללת גם מסחר במט"ח (מסחר במטבע חוץ) בצורה מהירה וברורה וכן מסחר בבורסות בארה"ב – אתה בוחר ברגע היכן ואיזה נכס אתה מעוניין לקנות או למכור. בנוסף, מערכות מסחר במט"ח מציעות מיגוון אפשרויות מינוף גבוה ביותר, כמובן שגם כאן טמונה סכנה…
 • עמלות ביצוע זולות במסחר במניות באינטרנט – ברוב המקרים ובייחוד לסוחרי מניות מתחילים, מערכות מסחר אונליין מציעות עמלות נמוכות ביותר ביחס להיקף הפעילות.
 • אפשרויות גרפיות ותצוגה מתקדמות – אם אתה סוחר באמצעות מערכת מסחר במניות באינטרנט, אתה יכול להפיק דוחות, גרפים, השוואות, ניתוחים ומידע רב בין רגע ללא בעיה או תלות בספק מידע כזה או אחר.
 • אתה לא תלוי בדעות של ברוקרים או במנהלי תיקי השקעות (כן תעשה, אל תעשה, לדעתי זו טעות. לא עכשיו וכדומה). ההחלטה היא שלך בלבד. יש הרואים את זה גם יתרון של מערכת מסחר בבורסה און ליין וגם כחיסרון.

חסרונות של מערכת מסחר און ליין למסחר במניות באינטרנט

 • אתה צריך אוריינטציה בסיסית למחשב ולאינטרנט. כל מערכת מסחר דורשת הכרה לעומק של הפונקציות הרבות ולמידה לגבי אפשרויות המסחר במניות בארה"ב, מסחר במט"ח, ומסחר באופציות בבורסה. זה אינו דבר של מה בכך! דרושה התנסות ומסחר דמו של כמה שבועות על מנת לשלוט במערכת.
 • קו אינטרנט יציב ובטוח – אם אין לך קו אינטרנט משלך – אל תסחור במערכות אונליין למסחר במניות באינטרנט. הסיוט של כל סוחר במניות או אופציות שפתאום תיפול לך המערכת או הקו ולא תוכל להעביר פקודה.
 • אם אתה עושה טעות טכנית במסחר – אתה בבעיה. אין לך כל כך עם מי לדבר או עם מי להתייעץ. רוב תוכנות המסחר בבורסה למסחר במניות באינטרנט מציעות תמיכה מקצועית אבל אל תבנה על זה.
 • אתר הבורסה בתל אביב
 • אתה חייב להכיר היטב את סוגי ניירות הערך שאתה סוחר בהם, כללים ואפשרויות שונות. לכאורה זה נשמע טריוויאלי אבל בפועל יש מגוון אדיר של ניירות ערך בארץ ובחו"ל ולכל נייר ערך יש את הכללים שלו לגבי אופן המסחר, כמויות ערך נקוב, שעות מסחר, תאריכי פדיון (לאופציות ולאגרות חוב), תשלומי ריבית, חלוקת דיבידנד ועוד. אם לא תכיר היטב את כל התפעול של נייר הערך אותו אתה מעוניין לרכוש (או למכור) אתה יכול להיכנס לבעיה והפקודות שלך לא יבוצעו או יבוצעו בדרך שלא חשבת עליה.
 • שפה זרה – מערכת מסחר במניות בארה"ב או מערכת מסחר במניות אמריקאיות היא באנגלית. כל המונחים המקצועיים הם באנגלית. כל המונחים הטכניים הם באנגלית. אם אתה לא שלוט היטב באנגלית ובמונחים השונים – יש סיכוי שלא תבין עד הסוף מה הייתה הכוונה ותעשה פעולות אסורות או פעולות שיגרמו לך נזקים כספיים.
 • בניהול תיק השקעות עצמאי אתה מקבל את ההחלטות לבדך בבית. לא יהיה לך עם מי להתייעץ וברוב הפעמים אתה תהיה שרוי במתח רב לפני ואחרי ביצוע פעולה.

יתרונות של מסחר במניות דרך ברוקר בחדר מסחר

 • מסחר במניות בבורסה דורש ידע וניסיון. כשאתה סחור באופן עצמאי דרך ברוקר בחדר מסחר, אתה יכול ליהנות מהניסיון שלו ומהידע שלו. אומנם תפקידם הוא להעביר את פקודות המסחר שלך אבל בפועל הם מסייעים ומעניקים מניסיונם הרב לסוחרים מתחילים ולסוחרים וותיקים.
 • מסחר באופציות ומסחר במט"ח מטבע חוץ – שונה ממסחר במניות במורכבות שלו ובמהירות התגובה. אם אתה מתכנן מסחר באופציות בארה"ב אתה תיוכח לדעת שזה דורש ידע רב בתחום. ברוקר בחדר מסחר שמתמחה במסחר בארה"ב יכול לסייע לך ולהסביר לך בכלליות חוקים והגבלות שונות. הברוקר יכול גם להניע אותך מפעולה שגויה או מפעולה שאתה לא מבין אותה היטב. זה שיקול מרכזי במסחר עצמאי בבורסה.
 • מדברים בשפה שלך – הברוקר מדבר בשפתך (עברית) ובכך חוסך לך את הצורך להבין ולפרש מונחים ופעולות באנגלית. אתה פשוט מתקשר אליו בטלפון ומנחה אותו מה לעשות בעברית. יתרון למי שמתקשה להבין שפה זרה.
 • תקופת למידה מהירה – ברגע שאתה פותח חשבון אצל הברוקר אתה יכול להתחיל לסחור ולעבוד, בניגוד למסחר במניות באינטרנט.
 • השוואת בתי השקעות.

חסרונות של מסחר במניות בחדר מסחר

 • מהירות תגובה – לפעמים ייקח לך קצת זמן להשיג את הברוקר בחברת השקעות (בעיקר בזמנים שכולם מבצעים פעילות – במפולות או בראלי מניות). כל איבוד של זמן יכול לעלות לך כסף ואתה מסתכן באיבוד הפוזיציה שלך.
 • לכל אחד הדעה שלו – ברוקר יכול להביע את דעתו על מה שאתה מתכוון לבצע ולפעמים הוא יכול הניע אותך ומלבצע או לדחוף אותך לבצע עסקה שאתה לא בטוח לגביה ב 100% – לפעמים זה יהיה לטובתך אבל לפעמים לרעתך – קח זאת בחשבון!
 • זמינות למסחר בעולם – חדרי המסחר לא פתוחים 24/7 ונגישים לכל הבורסות בעולם ומסחר במניות בארה"ב. למשל, ביום כיפור הכול סגור בישראל ולכן אם קורה משהו בשווקים – לא תוכל להגיב.

כיום, מומלץ להיזהר אם אתה מבצע מסחר במניות בבורסה. התנודתיות של שוקי העולם ואירועים רבים יכולים לגרום לשינוי מגמה בשווקים, ומי שאינו יושב על המסכים באופן יומי, יכול בין רגע להפסיד. לדוגמה – תקיפת פתע ישראלית או אמריקאית באירן – שווקי המניות יקרסו, מחירי הנפט יעלו והש"ח יחלש או התמוטטות של מדינה באיחוד האירופי כגון יוון, ספרד או איטליה.

תגיות רלוונטיות: מסחר במניות, מסחר מניות בבורסה, מסחר באופציות מסחר אוטומטי סחר במניות. מסחר במט"ח מסחר במטבע חוץ מערכת מסחר בבורסה, מסחר און ליין בבורסה מסחר במניות באינטרנט מסחר במניות אמריקאיות מסחר במניות בחו"ל מסחר במניות בארה"ב, פורקס, אופציות בינאריות.

אין לראות בכתבה זו המלצה לביצוע מסחר כל שהו או יעוץ השקעות. מסחר בניירות ערך דורש ידע רב ואחריות רבה וכמובן טומן בחובו גם סכנות רבות.