דף הבית » החזר מס הכנסה

חושב שמגיע לך החזרים כספיים ממס הכנסה?

מעוניין לקבל הצעות ללא עלות לאיתור כספים שלך במס הכנסה?

הגשת טופס החזר מס הכנסה מאפשרת לשכירים לקבל לרשותם סכומי כסף משתנים מטעם רשויות המס.

החזרי מס הכנסה הם פונקציה של חישובים שגויים בגין ניכוי המס החודשי מהעובד. קיימות סיבות רבות לחישוב לא נכון של המס החודשי. רוב הסיבות אינן באשמת המעסיק ונובעות מתוך התנהלות לא ברורה מול הרשויות.

אי רציפות בעבודה או חופשה ללא תשלום מבטלים את הצורך בתשלומי מס חודשיים, אך החישוב השנתי אינו לוקח זאת בחשבון. סיבה נוספת לקבלת החזרי מס הכנסה יכולה להיות החלפת מקום עבודה במהלך השנה. גם שינויים במצב המשפחתי כמו נישואין, לידה או גירושין עשויים להוות עילה לשינוי חישוב המס וקבלת החזרים בגין המס שכבר נוכה.

החשיבות של טופס 101 עבור החזרי מס

רוב השכירים במשק נתקלים בצורך בהחזרי מס כתוצאה מעבודה במספר מקומות, קבלת תשלומים מביטוח לאומי או אי מילוי נכון של טופס פרטי העובד. כידוע, מס הכנסה נגבה בצורה המשמעותית ביותר על פי טופס 101. בטופס הזה מצוינות נקודות זיכוי המגיעות לשכיר על פי החוק. בין הנקודות הללו יש לציין תשלום מזונות, השתתפות בכלכלת הילדים, מגורים בישובי ספר, זיכוי לחיילים משוחררים, זיכוי לעולים חדשים או קיום משפחה חד הורית.

טופס 101 ממולא על ידי העובד עצמו אשר אינו בקיא ברזי החוק וההשלכות של מיסוי לא נכון. המטרה של החזרי מס הכנסה היא לעזור לשכיר למצות את הזכויות המגיעות לו, עד 6 שנים לאחור.

סיבות שכיחות לקבלת החזרי מס

קיימות עוד סיבות בגינן ייתכן ומגיעים החזרי מס הכנסה לשכירים. בשנים האחרונות החלו עובדים רבים להעביר תשלומים באופן עצמאי לקרנות פנסיה, השוואת קרנות השתלמות ומסלולי ביטוח חיים. העברות מן הסוג הזה דורשות ניכוי מס מתאים, אך המעסיקים אינם מודעים לכך ולכן ממשיכים לגבות מס גבוה מהרצוי. בנושא הזה יש לציין גם את הרווחים מול הפסדים בשוק ההון, ההפקדות לקופות גמל, תרומות למוסדות או עמותות וקבלת פיצויים או מענקי פרישה. יתרה על כך, קרובים נטולי יכולת, ילדים לקויי למידה ואירועים רפואיים קשים מהווים עילה ברורה לקבלת החזר מס.

תפקידו של יועץ מס

החזרי מס תקפים לגבי חלק גדול מהשכירים במשק. על מנת לבדוק מראש את הזכאות להחזר יש להתייעץ עם יועץ מס או רואה חשבון. בצורה כזו ניתן קודם כל למלא טופס החזר מס הכנסה, לצרף אישורים נוספים ולהבטיח טיפול אפקטיבי. המסמכים הנחוצים להגשת הדוח תלויים בסיבה לבקשה וכוללים טפסי 106, אישורים מביטוח לאומי, אישורי הפקדות לביטוח חיים או קרן פנסיה, אישורי תשלומים לקופות גמל, טפסי 161, קבלות על תרומות, אישור הכנסות מריביות וניירות ערך וכל אישור אחר עליו ממליץ איש המקצוע.

עריכת חישוב מס טרם הגשת הדו"ח ובדיקה יסודית יבטיחו קבלת החזר מהיר.
לבדיקת זכאותכם לקבלת החזרי מס, השאירו פרטים בטופס המצורף, ונציג מוסמך יחזור אליכם במהרה.

www.i-pensya.co.il

סגור לתגובות.