דף הבית » הראל – חברה לביטוח ופיננסים

חברת הראל החלה את דרכה עוד לפני 70 שנה כאשר ארנסט ומרגוט המבורגר ז"ל החלו בשנת 1935 לפעול בתחום הביטוח באמצעות חברת הביטוח המשמר. הראל הוקמה ב- 1975 כחברה פרטית, וב- 1982 נרשמה בבורסה בתל אביב כחברה ציבורית, וכיום הציבור מהווה למעלה מ 50% מההחזקה בחברה.

החברה מחולקת לשלוש חטיבות פעילות מרכזיות:

פעילות הביטוח אשר כוללת את ביטוחי החיים ("מגן בטוח"), הבריאות והשיניים (באמצעות דקלה חברה לביטוח אשר גם בבעלות קבוצת הראל), הסיעוד ("Golden Care"), תאונות ומחלות ("מענקית זהב") , ביטוח נסיעות לחו"ל ("First Class") ביטוחי רכב ("אפגרייד") ודירה ("אדירה זהב ומשכנתא בטוחה") ואפילו ביטוחים לרוכבי אופניים ("למדווש+") וכן ביטוח לתקלות העלולות לצוץ בעת מסיבת החתונה ("חתונה בטוחה"). ביטוח עסקים כוללים כיסוי על תכולת בתי עסק וכן ביטוח בריאות עבור עובדים זרים ותיירים.

להראל הסכמי ביטוח עם חברות מגרמניה, אוסטרליה, טורקיה, יוון, אנגליה, ארה"ב ועוד. הסכמים אלה מאפשרים יכולת מתן שירות טוב יותר למבוטחים ומגבירים את רמת המקצועיות והגישה לשרותי רפואה עולמיים. ללקוחות מובטח שקט נפשי כאשר הסיכון מתחלק בין כמה חברת ביטוח וגופים פיננסים גדולים.

פעילות הפנסיה והחיסכון ארוך הטווח של הראל כולל כמה מוצרים, ביניהם מוצרים נפוצים כמו קרן פנסיה, קרנות השתלמות וקופות גמל וכן מוצרי חסכון והשקעה. מוצרי חסכון והשקעה הם מוצרים המכונים גם פוליסות פרט אשר היחיד יכול לבחור אם להפקיד סכום חד פעמי או חודשי ולקבל מוצר בהשקעה דינמית עם מזעור המס הכרוך בקניה ומכירה – "תכנון לעתיד".

מוצר נוסף הוא ביטוח לשכירים אשר מחליף למעשה את ביטוח המנהלים שנשלל למכירה עם מקדם מובטח משנת 2013 המוצר מקנה קצבה לתקופה מוגבלת יחד עם כיסויים ביטוחיים. (הראל More)

פעילות הפיננסים של הראל מתמקדת בשלושה מוצרים עיקריים המהווים את פעילותה.

ניהול תיקי השקעות ללקוחות פרטיים ועסקיים בשווי כולל של 14 מיליארד ש"ח (2015), ניהול כ- 90 סוגים של תעודות סל בסכום כולל של 14 מיליארד ש"ח וכן ניהול של כ- 200 קרנות נאמנות אשר עם רכישת קרנות הנאמנות מכלל פיננסים תגיע החברה לניהול של כ- 31 מיליארד ש"ח ותהיה הגדולה בתחום.

הראל מפעילה מערכת שיקולים תוך כדי ניתוחים של השוק בארץ ובחו"ל ומסתמכת על אגף הכלכלה מחקר ואנליזה בכל ביצועי ההשקעות במוצריה השונים.

החברה מנהלת כיום (2015) כ- 180 מיליארד ש"ח ולאחרונה צמחה בעקבות רכישות גדולות. אין ספק כי הראל היא בין החברות המובילות בתחום הפיננסים והביטוח במדינת ישראל ולה יכולת לתת פתרונות מגוונים ללקוחותיה הקיימים וללקוחות פוטנציאליים נוספים בעתיד.

סגור לתגובות.