רוצה למשוך כסף מקרן ההשתלמות שלך?

רוצה לשפר את התשואות של קרן ההשתלמות שלך?

רוצה דמי ניהול נמוכים יותר בקרנות ההשתלמות שלך?

משיכת קרן השתלמות

i פנסיה הינו אתר מוביל בישראל למידע בתחום קופות הגמל, קרנות השתלמות וייעוץ פנסיוני. באתר תוכלו לקבל מידע מקיף והצעות אטרקטיביות מגופים מקצועיים לניהול המוצרים הפנסיונים שברשותכם.

מתי ניתן לבצע משיכת קרן השתלמות?

  • במדיה ועברו 6 שנים, ניתן לבצע פדיון קרן השתלמות לכל מטרה.
  • במידה וחלפו 3 שנים, ניתן לבצע פדיון קרן השתלמות לצורך מימון לימודים והכשרה מקצועית.
  • בגיל פרישה במידה ועברו 3 שנים לפחות ממועד פתיחת הקרן השתלמות.
  • במקרה של פטירה, ניתן לבצע פדיון קרן השתלמות ע"י היורשים בכל עת.

ניתן לבצע משיכת קרן השתלמות ללא תשלום מס (קרן השתלמות מס), לאחר שקרן ההשתלמות שלנו צברה וותק של 6 שנים ללא תנאי. תחילת הוותק נחשבת מהרגע בו בוצעה ההפקדה הראשונה לקרן השתלמות ולא מהיום בה חתמנו על מסמכי פתיחת קרן ההשתלמות. לאחר משיכת קרן השתלמות, נסגר החשבון להפקדות נוספות, ויש לפתוח חשבון חדש. מהחשבון החדש יהיה ניתן למשוך כספים רק לאחר שיעברו שש שנים מיום פתיחתו.

למרות שיש באפשרותינו לבצע משיכת קרן השתלמות לאחר 6 שנים, אין חובה למהר ולעשות זאת. הכספים בקרן השתלמות ממשיכים להיות מושקעים בהתאם למדיניות ההשקעה של הקרן. ניתן למעשה להמשיך ולהפקיד כספים בקרן כזאת למשך שנים ארוכות. במקרה זה, הזכות לבצע פדיון קרן השתלמות גם עבור הפקדות שבוצעו לאחר תום 6 שנים נשמרת. למעשה נוכל למשוך את הכסף בכל רגע ללא צורך לשלם על קרן השתלמות מס וללא כל תנאי.

לאחר שחלפו 6 שנים מיום הקמת קרן ההשתלמות, ניתן גם לבצע משיכה חלקית בלבד של הכספים הצבורים בקרן ההשתלמות ולהשאיר את יתרת הכסף בקרן ההשתלמות. לאחר משיכה חלקית של כספים מהקרן, נסגר החשבון להפקדות נוספות, ונפתח חשבון חדש להפקדות חדשות. את ההפקדות החדשות ניתן יהיה למשוך רק כעבור 6 שנים אולם את הסכומים החלקיים שעוד לא משכנו, ניתן למשוך בכל עת.

קרן השתלמות היא כיום תוכנית החיסכון ההונית היחידה במדינת ישראל, שאין עליה תשלום מס בעת פדיון קרן השתלמות. אין צורך לשלם על קרן השתלמות מס בעת פדיון, לרבות מס רווחי הון. הפטור מתשלום מס על קרן השתלמות היא רק על כספים שהופקדו עד תקרת הפקדה לקרן השתלמות. על כספים שהופקדו מעבר לתקרת קרן השתלמות, יבוצע תשלום מס. נכון להיום (2015) אין שום אפיק הוני אחר הפטור ממס בגין רווחים ריאליים.

ישנם מקרים בהם ניתן לבצע משיכת קרן השתלמות לפני תום 6 שנות וותק. לאחר תום 3 שנות וותק בקרן השתלמות, ניתן לבצע פדיון קרן השתלמות למטרות השתלמות מקצועית, בישראל ובחו"ל. ניתן למשוך את כל הסכום או סכומים חלקיים. במקור, השתלמות מקצועית היתה הייעוד המרכזי של קרן השתלמות. על מנת לבצע משיכת קרן השתלמות לצורך השתלמות מקצועית, יש לקבל את אישור ועדת ההשתלמות של הקרן, לה יש להעביר את האישורים הרלוונטיים. במקרה הזה לא יכול על קרן השתלמות מס.

גבר שהגיע לגיל 67 ואישה שהגיעה לגיל 64 רשאים לבצע פדיון קרן השתלמות, ובלבד שיש להם 3 שנות וותק בקרן השתלמות. ניתן לבצע את המשיכה גם שלא למטרת השתלמות מקצועית, וללא צורך לשלם על קרן השתלמות מס.

במקרה של פטירה, ניתן לבצע משיכת קרן השתלמות ע"י המוטבים. המוטבים יכולים למשוך את כל הסכום כשהוא פטור מכל תשלום מס וללא תלות בזמן שחלף מתחילת החברות בקרן. במידה ולא היו רשומים מוטבים, הרי ישולמו הכספים ליורשים בהתאם לצו קיום צוואה. במקרה של פטירה אין על קרן השתלמות מס.

כספים שנמשכו מקרן השתלמות שלא לפי הכללים, יחוייבו בתשלום על קרן השתלמות מס במקור של 50%.

מאוכזבים מהרווחים שמשיגה עבורכם קרן ההשתלמות? מעוניינים בקרן השתלמות עם ביצועים טובם יותר? כל שעליכם לעשות הוא למלא טופס קצר ופשוט המופיע בתחתית הדף, וכך ללא כל התחייבות מצידכם תוכלו לקבל 3 הצעות אטרקטיביות חינם לניהול קרנות השתלמות וכל מוצר פנסיוני אחר שברשותכם. עתה, כל שתצטרכו לעשות הוא לבחור את ההצעה האטרקטיבית ביותר עבורכם מבין ההצעות שתקבלו.

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ פנסיוני או כל סוג של אחר של ייעוץ והוא אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי מאיש מקצוע מוסמך המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.