דף הבית » קופות גמל וקרנות השתלמות כאפיקי חסכון

מעוניין לקבל הצעות להשוואת קופות גמל וקרנות השתלמות?

מחפש קרנות השתלמות וקופות גמל טובות יותר?

קבל הצעות ללא התחייבות ובחר את הקופה או הקרן המתאימה ביותר עבורך!

השוואת קופות גמל וקרנות השתלמות כאפיקי חיסכון

את השאלה הבאה בנושא השוואת קופות גמל וקרנות השתלמות שנציג לפניכם אנחנו מקבלים מגולשים רבים, כך שנראה שנדרש לעשות בסדר בדברים: "במקום העבודה קבעו לי פגישה עם יועץ פנסיוני ואני מבולבל. מצד אחד מדברים איתי על קופות גמל. בעבודה המעסיק שלי אמור לפתוח לי קרן השתלמות, ואני לא מצליח להבין מה מביניהם אני צריך. הייתי רוצה לדעת מה ההבדל בין השוואת קופות גמל וקרנות השתלמות, ומה מביניהם עדיף לחוסך הקטן מהרחוב (זה אני), שרק רוצה להבטיח לעצמו קיצבה ראויה בגיל הפרישה?"

השוואת קופות גמל וקרנות השתלמות – הסבר מושגי הבסיס

קופת גמל היא אפיק חסכון לטווח ארוך המיועד לשנות הפנסיה. במהלך שנות החיסכון, מפרישים העובד והמעסיק כספים חודשיים לקופת הגמל. אלה מצטברים וצוברים תשואות, ובסוף התקופה אפשריים למשיכת קצבה (כלומר, לא כסכום גדול אלא כקצבה חודשית). המדינה מעודדת מאוד את החוסכים לבחור באפיק זה, ולכן מעניקה החזר מס בסך 35% על הפרשות לקופות הגמל לטובת חיסכון פנסיוני תקין.

קרן השתלמות, לעומת זאת, מאפשרת כמה דרכים נוספות לחסוך. קרן השתלמות מוגדרת בבסיסה כחסכון לטווח בינוני, ולמעשה מאפשרת לעמית בה לקבל את התשואה לאחר 6 שנים מיום פתיחת הקרן, או בכל יום לאחר מכן (הכספים בקרן ממשיכים להצטבר והכסף נשאר נזיל). קרן השתלמות היא אפיק החיסכון היחיד בישראל כיום שבו כספי התשואה פטורים ממסים.

עקרונות ניהול קופות גמל וקרנות השתלמות

ניהול קופות גמל והשתלמות מבוצע על ידי בתי השקעות מקצועיים האמונים על בחירת סל ההשקעה. במילים אחרות, קופות גמל וקרנות השתלמות מכילות כל אחת אפיקי חיסכון בהרכבים שונים – אג"ח לסוגיו, מניות שונות, מט"ח ואחרים, כשכל בית השקעות שעוסק בניהול קופות גמל והשתלמות בוחר לעצמו באילו אפיקים להשקיע ובאיזה הרכב לקופות גמל וקרנות השתלמות. יתכן, לדוגמה, כי בית ניהול קופות גמל והשתלמות ינהל קופת גמל המושקעת באג"ח בלבד, ולפיכך מוגדרת כסולידית ובעלת רמת סיכון נמוכה, ולמולה קרן השתלמות המושקעת בחלקה הגדול במניות, מה שהופך אותה למסוכנת יותר ומתאימה להרפתקנים ברוחם.

חשוב לדעת, כי עבור ניהול קופות גמל והשתלמות גובים בתי ההשקעות דמי ניהול מהחברים בהן. דמי ניהול קופות גמל והשתלמות נגבים באחוזים שונים הנקבעים על ידי בתי ההשקעות, ובהחלט רצוי להתמקח עליהם בעת פתיחת כל אפיק חיסכון שתבחרו. השוואת קופות גמל וקרנות השתלמות.

כיצד מבצעים השוואת קופות גמל והשתלמות?

השוואת קופות גמל והשתלמות נעשית על פי גורמים שונים המאפשרים לכל אדם למצוא קופות גמל וקרנות השתלמות המתאימה לצרכיו. בין הגורמים שעל פיהם מבוצעת השוואת קופות גמל והשתלמות אפשר למצוא את תשואת קופות גמל וקרנות השתלמות בשנים האחרונות (ויש להקפיד לבצע את השוואת קופות גמל והשתלמות לתקופה של 3-5 שנים אחורה), את רמת הסיכון הטמונה בקופות גמל וקרנות השתלמות, על פי דמי ניהול קופות גמל והשתלמות שבתי ההשקעות גובים, על פי בתי ההשקעות העומדים מאחורי קופות גמל וקרנות השתלמות, ועל פי מדדים נוספים היכולים לסייע בביצוע השוואת קופות גמל והשתלמות (דוגמת מדד שארפ, המשקלל את התשואה מול רמת הסיכון וככל שערכו גבוה יותר כך קרן ההשתלמות או קופת הגמל נחשבים רווחיים יותר).

מהו הכלי המשמעותי ביותר לשם השוואת קופות גמל וקרנות השתלמות?

בחירת קופות גמל וקרנות השתלמות רצוי שתיעשה בליווי איש מקצוע, שיוכל לסייע בהתאמת מכשירי החיסכון המתאימים לדרישות הספציפיות של כל אדם. עם זאת, כדאי להגיע מבושלים ובעלי ידע לפגישה זאת, באמצעות ביצוע השוואת קופות גמל והשתלמות ולמידת הנושא. אחת הדרכים הטובות לעשות זאת, היא דרך אתר גמלנט של משרד האוצר, המבצע השוואת קופות גמל והשתלמות באופן מסודר ונוח ללמידה.

ביטויים קשורים: קופת גמל בניהול אישי, יעוץ לפרישה, השוואת קופות גמל וקרנות השתלמות.

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ פנסיוני או כל סוג של אחר של ייעוץ והוא אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי מאיש מקצוע מוסמך המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.

סגור לתגובות.