דף הבית » איתור כספי גמל ופנסיה אבודים

חושב שיש לך כספים אבודים בקופות גמל, קרנות השתלמות, ביטוחי חיים או פנסיה?

נוכל לסייע לך לאתר את הכסף שלך!!!

מלא טופס עכשיו וקבל סיוע מיידי

מהיום, איתור כספים בחסכונות פנסיונים וביטוחי חיים נעשה הרבה יותר קל, נוח מהיר וזמין.

בעבר אם רצית לאתר כספים או רצית לדעת על ההיקף החיסכון שנצבר עבורך על ידי מעסיקים שונים, הייתה לך אפשרות לבחור מאחת האופציות הבאות:

האפשרות הראשונה, להתקשר למקום העבודה הישן שבו עבדת בכדי לאתר האדם הנכון במחלקת השכר ולשאול לאן הופרשו הכספים על ידו? רק אחר כך ליצור קשר עם אחת מחברות הביטוח או המוסד הפיננסי הרלוונטי אליו הופרשו הכספים ולתבוע את המגיע לך. האפשרות השנייה היא לפנות לחברות המיופות כוח על ידך, המאתרות עבורך את הכספים תמורת עמלה נאה. כמובן, אפשרות שלישית היא להיעזר בחברות אינטרנט השולחות דואר אלקטרוני אחד מרוכז לכל הגופים האפשריים אשר היו עשויים לקבל כספים עבור החיסכון הפנסיוני שלך.

במשרד האוצר הבינו כי לאחר הרפורמה בשוק ההון והעברת ניהול קופות הגמל וקרנות ההשתלמות לידי בתי ההשקעות, הרבה מן החוסכים 'איבדו קשר' עם חסכונותיהם שהיו עד אז נגישים בחשבון הבנק שלהם.

לכן הקים האוצר אתר אינטרנטי, אשר תוך דקות מציג לך את כל הכספים בחיסכון שאינו פעיל, כלומר, שלא הופרשו אליהם כספים בשנה האחרונה וגם פוליסות למקרה מוות פעילות או שאינן פעילות ובוטלו (בשנה האחרונה) מפאת אי הפרשה רציפה. כל שעליכם לעשות הוא להצטייד בתעודת הזהות האחרונה שהונפקה לכם.

האתר ממליץ לפנות בהקדם לגופים בהן אותרו כספים כדי לשמר תנאים שעלולים להתיישן או בכדי לוודא מי הם המוטבים בפוליסה למקרה מוות. קיים סיכוי כי הנתונים אינם מדויקים או חסרים מכיוון שכל הנתונים הם באחריות הגופים השונים אשר לעתים נופלות טעויות בשל הזנת נתונים לא נכונה או אי התאמה בין שם, שם משפחה ותעודת זהות וכו'.

תוצאה שאינה תואמת את ציפיותיכם עשויה לנבוע מכמה סיבות כגון: הייתה הפקדה בשנה האחרונה, טעות בהזנת הנתונים על יד הגוף הפיננסי, הוקלד דרכון ולא ת.ז או ליהפך. ביטוחים קבוצתיים אינם נכללים בתוצאות וכן פטירתו של אדם שהיה פנסיונר ונפטר לפני יותר מ-4 שנים.

התוצאות מוצגות בצורת טבלה, וכוללים את שם הגוף הפיננסי, סוג המוצר, טלפון,פקס, דואר אלקטרוני וכתובת ליצירת קשר. לא יוצגו סכומים בגלל רגישות העניין.

לכל מספר ת.ז. מאפשר האתר לחזור 5 פעמים על פעולה זו. את התוצאה ניתן להעביר לקובץ אקסל, להדפיס או לשלוח בדואר אלקטרוני.

לסיכום, האתר הממשלתי לאיתור כספים אבודים, הוא דוגמה ליוזמה ברוכה של משרד האוצר, אשר מעוניין להפגיש את 15 מיליארד השקלים האבודים עם בעליהם, אשר לא ידעו עד כה היכן וכמה כספים מגיעים להם.

סגור לתגובות.