דף הבית » בית ההשקעות פסגות

פסגות בית השקעות הוא כיום בית ההשקעות הגדול במדינה המנהל כ- 189 מיליארד ש"ח (2016) במגוון מוצרים כגון: קופות גמל, קרנות השתלמות, ניהול תיקי השקעות, קרנות פנסיה תעודות סל וקרנות נאמנות. בנוסף, לפסגות מחלקת מחקר גדולה המונה 80 אנליסטים ומחלקת מסחר עבור לקוחותיה.

בתחום קופות הגמל פסגות מציעה ללקוחותיה כ- 27 קופות גמל במגוון מסלולי השקעה ורמות סיכון כך ששכירים ועצמאים יכולים ליהנות מהשקעה המטיבה עימם במס המכוונת לחסכון לטווח ארוך, בדרך כלל עם יציאתם לפנסיה.

לפסגות גם מכשיר חסכון לטווח בינוני הנקרא קרן השתלמות. גם כאן הלקוחות יכולים לבחור ממגוון קרנות (כ- 17 במספר) את סוג ההשקעה העדיפה להם. קרן ההשתלמות נפדית לאחר 6 שנים והופכת לנזילה אך החוסך יכול להמשיך ולהפקיד לתוכה מבלי למשוך את הכספים. הימנעות ממשיכה תוסיף להעניק לו את הפטור מרווחי הון וכן מהטבות מס בעת ההפקדה. יש המייעדים את הכספים לטווח ארוך ומשתמשים בכספים כתוספת לחסכון לאחר פרישה.

קרנות הפנסיה של פסגות, כמו כל פנסיה, מעניקות לחוסך חיסכון לזקנה, קצבה בעת נכות, ופנסיה לשארים במקרה של מוות. היתרונות הוא שלבית ההשקעות ניסיון וידע רב בניהול השקעת כספים והלקוחות יכולים לבחור גם בקרן הפנסיה ממגוון אפיקי השקעה. כמו כן, קיים מבטח משנה הלוקח 100% מסיכוני הקרן במקרים קיצוניים.

מחלקת קרנות הנאמנות הוקמה בשנת 1989 ע"י בנק לאומי ונמכרה לפסגות בשנת 2006. במחלקה זו מבחר עצום של 135 קרנות שונות הנותנות מענה כמעט מושלם לכל משקיע ואפיק השקעה. צוות מנהלי ההשקעות הוא מיומן וותיק המקנה יציבות וביצועים טובים לאורך זמן.

מחלקת ניהול תיקי השקעות בפסגות היא מהוותיקות בארץ והוקמה על יד בנק לאומי בשנת 1963 בעקבות הרפורמה בשוק ההון בישראל נמכרה לפסגות. כיום מנוהל סכום כולל של כ- 60 מיליארד שקלים המחולקים ללקוחות שונים: אנשים פרטיים, חברות, מוסדות ציבור, תושבי חוץ, גופים מוסדיים וכו'.

בתחום תעודות הסל פסגות הייתה החלוצה בשנת 2000 אשר השיקה את תעודת הסל הראשונה. כיום היקף הנכסים המנוהלים בתעודות הסל עומד על כ- 21 מיליארד ש"ח עם נתח שוק של 28.6% הממקם את פסגות במקום השלישי בישראל. גם במוצר זה פסגות מציעה מגוון של 75 תעודות סל הנותן מענה המקיף שווקים רבים בעולם ומדדים משולבים בארץ ובחו"ל.

כבית ההשקעות הגדול בישראל נהנים לקוחותיה של פסגות מיתרון לגודל בכל המוצרים שהוזכרו, יתרון זה אף מתחדד בתחום שרותי חדר המסחר המשוכלל העומד בהיקפי מסחר גדולים במיוחד ונותן מידע עדכני וניתוח מעמיק על תמונת המצב השווקים באופן כללי ומניות ואג"ח באופן פרטני.

לסיכום, ההצלחה המתמשכת של בית ההשקעות הגדול בישראל אינה מקרית והיא מאופיינת בעבודה קשה ובהשקעה בהון אנושי מסור ואיכותי אשר מביא את פסגות להיות מוביל ושחקן דומיננטי בשוק ההון הישראלי.

ביטויי קשור: איתור כספים אבודים

סגור לתגובות.